Module permissions (7.x-1.4) - en to cy translation catalogue (12 entries)

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Status
cy: Statws

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Administration
cy: Gweinyddiaeth

en: The configuration options have been saved.
cy: Mae dewisadau ffurfweddu wedi ei gadw.

en: Name
cy: Enw

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
cy: @module (<span dosbarth="gweinydd-wedi anablu">wedi anablu</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
cy: @module (<span dosbarth="gweinydd-galluogwyd">galluogwyd</span>)@module (galluogwyd)

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
cy: @module (<span dosbarth="gweinydd-ar goll">ar goll</span>)
