Module permissions (7.x-1.4) - en to da translation catalogue (15 entries)

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Name
da: Navn

en: Configuration
da: Indstillinger

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
da: @module (<span class="admin-disabled">deaktiveret</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
da: @module (<span class="admin-enabled">aktiveret</span>)

en: Dependency
da: Afhængighed

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
da: @module (<span class="admin-missing">mangler</span>)

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
da: Advarsel: Giv kun til betroede roller; denne tilladelse har sikkerhedsmæssige implikationer.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
da: @module (<span class="admin-missing">ikke kompatibelt</span> med version @version)

en: Administer settings.
da: Administrér indstillinger.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
da: @module (<span class="admin-missing">ikke kompatibelt</span> med denne version af Drupal core)
