Module permissions (7.x-1.4) - en to ku translation catalogue (13 entries)

en: Save configuration
ku: پاشەکەوتکردنی شێوەپێدان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Description
ku: دەربارە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Administration
ku: به‌ڕێوه‌بردن

en: The configuration options have been saved.
ku: هەڵبژردنەکانی ڕێکخستن پاشەکەوت کرا.

en: Name
ku: ناو

en: Configuration
ku: شێوەپێدان

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
ku: @module (<span class="admin-disabled">ناچالاکە</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
ku: @module (<span class="admin-enabled">چالاکە</span>)

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
ku: @module (<span class="admin-missing">بزرە</span>)

en: Administer settings.
ku: بەڕێوەبردنی ڕێکخستنەکان.
