Module permissions (7.x-1.4) - en to vi translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: Status
vi: Trạng thái

en: Description
vi: Mô tả

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Administration
vi: Quản lý

en: The configuration options have been saved.
vi: Các tùy chọn cấu hình đã được lưu lại.

en: Name
vi: Tên

en: Configuration
vi: Cấu hình

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
vi: @module (<span class="admin-disabled">đang tắt</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
vi: @module <span class="admin-enabled">(kích hoạt)</span>

en: Dependency
vi: Phụ thuộc

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
vi: @module (<span class="admin-missing">thiếu</span>)

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
vi: Cảnh báo: Chỉ cấp quyền này cho các vai trò đáng tin; quyền này ảnh hưởng lớn tới sự bảo mật của hệ thống.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
vi: @module (<span class="admin-missing">không tương thích</span> với phiên bản @version)

en: Administer settings.
vi: Quản lý các thiết lập.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
vi: @module (<span class="admin-missing">không tương thích</span> với phiên bản lõi Drupal đang dùng)
