Modules Checklist (7.x-1.0) - en to bn translation catalogue (10 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Type
bn: টাইপ

en: Subject
bn: বিষয়

en: disabled
bn: অকার্যকর

en: None
bn: একটিও নয়

en: Message
bn: বার্তা

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: To
bn: বরাবর

en: This field is required.
bn: এই ফিল্ডটি আবশ্যক।

en: IP address
bn: IP ঠিকানা
