Modules Checklist (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: enabled
fa: فعال

en: enable
fa: فعال‌سازی

en: Status
fa: وضعیت

en: Type
fa: نوع

en: Subject
fa: موضوع

en: Email notification
fa: اطلاع رسانی از طریق پست الکترونیکی

en: disabled
fa: غیرفعال

en: optional
fa: اختیاری

en: required
fa: ضروری

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Message
fa: پیغام

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: User
fa: کاربر

en: To
fa: به

en: This field is required.
fa: این فیلد اجباری است.

en: module
fa: ماژول

en: IP address
fa: آدرس IP

en: Status report
fa: گزارش وضعیت

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
fa: هشدار: فقط به نقش‌های مورد اعتماد داده شود: این مجوز پیامدهای امنیتی دارد.
