Modules Checklist (7.x-1.0) - en to gl translation catalogue (19 entries)

en: enabled
gl: activado

en: enable
gl: activar

en: Status
gl: Estado

en: Type
gl: Tipo

en: Subject
gl: Asunto

en: Email notification
gl: Notificación de correo electrónico

en: disabled
gl: desactivado

en: required
gl: requerido

en: Reset
gl: Reiniciar

en: None
gl: Ningún

en: Message
gl: Mensaxe

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: User
gl: Usuario/a

en: To
gl: Para

en: This field is required.
gl: Este campo é necesario.

en: module
gl: módulo

en: IP address
gl: Enderezo IP

en: Status report
gl: Informe de estado

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
gl: Advertencia: Proporcionar só os roles de confianza. Este permiso implica riscos de seguridade.
