Modules Checklist (7.x-1.0) - en to hr translation catalogue (18 entries)

en: enabled
hr: omogućeno

en: enable
hr: omogući

en: Type
hr: Vrsta

en: Subject
hr: Naziv

en: disabled
hr: onemogućeno

en: optional
hr: opcionalno

en: required
hr: potrebno

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: Message
hr: Poruka

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: User
hr: Korisnik

en: To
hr: Za

en: This field is required.
hr: Nužno polje.

en: module
hr: modul

en: IP address
hr: IP adresa

en: Status report
hr: Izvješće statusa

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
hr: Upozorenje: Dopustite samo provjerenim ulogama, ovo dopuštenje ima sigurnosne implikacije.
