Modules Checklist (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: enabled
id: hidup

en: enable
id: hidupkan

en: Type
id: Jenis

en: Subject
id: Judul

en: Email notification
id: Email pemberitahuan

en: disabled
id: nonaktifkan

en: optional
id: opsional

en: required
id: dibutuhkan

en: None
id: Tiada

en: Message
id: Pesan

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: User
id: Pengguna

en: To
id: Untuk

en: This field is required.
id: Bagian ini harus diisi.

en: module
id: modul

en: No results found.
id: Tidak ada hasil

en: IP address
id: Alamat IP

en: Status report
id: Laporan status

en: Unix timestamp of when event occurred.
id: Waktu kejadian dalam unix timestamp.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
id: Peringatan: Berikan hanya untuk pemeran terpercaya; kewenangan ini mempengaruhi keamanan.
