Modules Checklist (7.x-1.0) - en to ku translation catalogue (16 entries)

en: enabled
ku: چالاکە

en: enable
ku: چالاک کردن

en: Status
ku: ڕەوش

en: Type
ku: جۆر

en: Subject
ku: سه‌ردیڕ

en: disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: None
ku: هیچ

en: Message
ku: پەیام

en: Timestamp
ku: کات مۆر

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: To
ku: بۆ

en: This field is required.
ku: ئەم بۆشاییە پێویستە.

en: module
ku: مۆدیول

en: IP address
ku: ئەدرێسی ئای.پی.

en: Status report
ku: ڕاپۆرتی ڕەوش
