Modules Checklist (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (22 entries)

en: enabled
oc: activat

en: enable
oc: activar

en: Status
oc: Estatut

en: Type
oc: Tipe

en: Subject
oc: Objècte

en: disabled
oc: desactivat

en: optional
oc: opcional

en: required
oc: requesit

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Message
oc: Messatge

en: installed
oc: installat

en: uninstalled
oc: desinstallat

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: User
oc: Utilizaire

en: To
oc: A

en: This field is required.
oc: Aqueste camp es obligatòri.

en: module
oc: modul

en: No results found.
oc: O planhèm, cap de resultat es pas estat trobat.

en: IP address
oc: Adreça IP

en: Status report
oc: Tablèu de bòrd

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
oc: Avís : Assigneu-lo solament als ròtles de confiança; aqueste permés a implicacions en la seguretat.
