Modules Checklist (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: enabled
pt: ativo

en: enable
pt: ativar

en: Status
pt: Estado

en: Type
pt: Tipo

en: Subject
pt: Assunto

en: Email notification
pt: Notificação por email

en: disabled
pt: inativo

en: optional
pt: opcional

en: required
pt: necessário

en: Reset
pt: Reiniciar

en: None
pt: Nenhum

en: Message
pt: Mensagem

en: installed
pt: instalado

en: uninstalled
pt: Desinstalado

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: User
pt: Utilizador

en: To
pt: Para

en: This field is required.
pt: Este campo é obrigatório.

en: added
pt: adicionado

en: module
pt: módulo

en: IP address
pt: Endereço de IP

en: Status report
pt: Relatório de estado

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
pt: Atenção: Dê a grupo de utilizadores de confiança somente; esta permissão tem implicações de segurança.
