Modules Checklist (7.x-1.0) - en to te translation catalogue (16 entries)

en: enabled
te: చేతనం చేయబడింది

en: enable
te: చేతనం

en: Status
te: స్థితి

en: Type
te: రకం

en: Subject
te: విషయం

en: disabled
te: అచేతనం

en: optional
te: ఐచ్చికం

en: required
te: తప్పనిసరి

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Message
te: సందేశం

en: Timestamp
te: కాలముద్ర

en: User
te: వాడుకరి

en: To
te: ఎవరికి

en: This field is required.
te: ఈ ఖాళీ తప్పనిసరి

en: IP address
te: ఐపీ చిరునామా

en: Status report
te: పరిస్ధితి నివేదిక
