Modules Checklist (7.x-1.0) - en to ur translation catalogue (10 entries)

en: enabled
ur: فعال

en: enable
ur: فعال

en: Status
ur: حالت

en: Type
ur: قِسم

en: Subject
ur: موضوع

en: disabled
ur: غیرفعال شدہ

en: optional
ur: اختیاری

en: required
ur: ضروری

en: Timestamp
ur: ٹائمسٹیمپ

en: This field is required.
ur: یہ خانہ لازمی ہے۔
