Modules Checklist (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: enabled
fr: activé

en: enable
fr: activer

en: Status
fr: État

en: Subject
fr: Objet

en: Email notification
fr: Notification par courriel

en: disabled
fr: désactivé

en: optional
fr: facultatif

en: required
fr: requis

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: None
fr: Aucun(e)

en: installed
fr: installé

en: uninstalled
fr: désinstallé

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: User
fr: Utilisateur

en: To
fr: À

en: This field is required.
fr: Ce champ est requis.

en: added
fr: ajouté

en: No results found.
fr: Aucun résultat n'a été trouvé.

en: IP address
fr: Adresse IP

en: Status report
fr: Tableau de bord d'administration

en: exclude
fr: exclure

en: click
fr: clic

en: Unix timestamp of when event occurred.
fr: Horodateur UNIX auquel la lecture s'est produite.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
fr: Attention : ne l'attribuer qu'à des rôles de confiance ; cette permission touche à la sécurité.

en: Event Type
fr: Type de l'Évènement

en: configuration page
fr: page de configuration
