Modules Checklist (7.x-1.1) - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: enabled
hu: engedélyezett

en: enable
hu: engedélyezés

en: Status
hu: Állapot

en: Type
hu: Típus

en: Subject
hu: Tárgy

en: Email notification
hu: Email értesítés

en: disabled
hu: tiltott

en: optional
hu: nem kötelező

en: required
hu: szükséges

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Message
hu: Üzenet

en: installed
hu: telepítve

en: uninstalled
hu: eltávolítva

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: User
hu: Felhasználó

en: To
hu: Hova

en: This field is required.
hu: Szükséges mező.

en: module
hu: modul

en: No results found.
hu: Nincs találat.

en: IP address
hu: IP-cím

en: Status report
hu: Állapotjelentés

en: exclude
hu: kizárva

en: click
hu: kattintás

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
hu: Figyelmeztetés: Ezt csak a megbízható szerepköröknek szabad megadni, mert biztonsági következményekkel jár.
