Modules Checklist (7.x-1.1) - en to is translation catalogue (21 entries)

en: enabled
is: virkt

en: enable
is: virkja

en: Status
is: Staða

en: Type
is: Gerð

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Email notification
is: Tölvupóst tilkynningar

en: disabled
is: óvirkt

en: optional
is: valkvæmt

en: required
is: skilyrt

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Message
is: Skilaboð

en: installed
is: uppsett

en: uninstalled
is: fjarlægt

en: Timestamp
is: Tímastimpill

en: User
is: Notandi

en: To
is: Til

en: This field is required.
is: Nauðsynlegt er að fylla út þennan reit.

en: IP address
is: IP vistfang

en: Status report
is: Stöðuskýrsla

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
is: Aðvörun: Veitið aðeins þeim hlutverkum sem þið treystið; þessi heimild hefur öryggisáhrif.
