Modules Checklist (7.x-1.1) - en to ml translation catalogue (14 entries)

en: enable
ml: പ്രവർത്തനക്ഷമമാക്കുക

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Type
ml: തരം

en: Subject
ml: വിഷയം

en: Email notification
ml: ഇമെയിൽ അറിയിപ്പ്

en: disabled
ml: അപ്രാപ്തമാക്കിയ

en: optional
ml: വൈകല്പിക

en: required
ml: ആവശ്യമാണ്

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: None
ml: ഇല്ല

en: Message
ml: സന്ദേശം

en: Timestamp
ml: ടൈംസ്റ്റാമ്പ്

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: This field is required.
ml: ഈ ഫീല്‍ഡ് ആവശ്യമാണ്.
