Modules Checklist (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (18 entries)

en: enabled
ro: activat

en: enable
ro: activare

en: Status
ro: Stare

en: Type
ro: Tip

en: Subject
ro: Subiect

en: disabled
ro: dezactivat

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Message
ro: Mesaj

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: User
ro: Utilizator

en: To
ro: Către

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: module
ro: modul

en: IP address
ro: Adresă IP

en: Status report
ro: Raport de situație

en: Module Name
ro: Denumirea modulului

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ro: Avertisment: A se acorda numai rolurilor care prezintă încredere; această permisiune are implicații de securitate.
