Modules Checklist (7.x-1.1) - en to th translation catalogue (13 entries)

en: enabled
th: เปิดใช้งานแล้ว

en: enable
th: เปิดใช้งาน

en: Status
th: สถานะ

en: Type
th: ประเภท

en: disabled
th: ปิดใช้งาน

en: None
th: ไม่มี

en: Message
th: ข้อความ

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: To
th: ถึง

en: This field is required.
th: ช่องนี้จำเป็นต้องกรอก

en: IP address
th: ที่อยู IP

en: Status report
th: รายงานสถานะเว็บไซต์

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
th: คำเตือน: ให้บทบาทที่เชื่อถือได้เท่านั้น การอนุญาตนี้มีปัจจัยด้านความปลอดภัย
