Modules Checklist (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: enabled
uk: увімкнено

en: enable
uk: увімкнути

en: Status
uk: Стан

en: Type
uk: Тип

en: Subject
uk: Тема

en: Email notification
uk: Електронне сповіщення

en: disabled
uk: вимкнено

en: optional
uk: необов'язково

en: required
uk: обов’язкове

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Message
uk: Повідомлення

en: installed
uk: встановлено

en: uninstalled
uk: вилучена

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: User
uk: Користувач

en: To
uk: До

en: This field is required.
uk: Це поле - обов’язкове.

en: added
uk: додано

en: module
uk: модуль

en: No results found.
uk: Нічого не знайдено.

en: IP address
uk: IP-адреса

en: Status report
uk: Звіт про стан

en: exclude
uk: виключення

en: click
uk: натисніть

en: Module Name
uk: Назва Модулю

en: Unix timestamp of when event occurred.
uk: Unix формат часу моменту події.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
uk: Увага: Надавати тільки довіреним ролям; це повноваження пов’язане з безпекою.

en: Event Type
uk: Тип події

en: List of modules
uk: Список модулів
