Modules Checklist (7.x-1.2) - en to ar translation catalogue (19 entries)

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: enable
ar: تفعيل

en: Status
ar: الحالة

en: Type
ar: النوع

en: Subject
ar: الموضوع

en: disabled
ar: معطَّل

en: optional
ar: اختياري

en: required
ar: مطلوب

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Message
ar: الرسالة

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: User
ar: المستخدم

en: To
ar: إلى

en: This field is required.
ar: هذا الحقل ضروري.

en: module
ar: الوحدة

en: IP address
ar: عنوان الـIP

en: Status report
ar: تقرير الحالة

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ar: تحذير : هذه الصلاحية تؤثر على الأمن، لا تمنحها إلا للأدوار الموثوق بها.
