Modules Checklist (7.x-1.2) - en to da translation catalogue (24 entries)

en: enabled
da: aktiveret

en: enable
da: aktiver

en: Subject
da: Emne

en: Email notification
da: E-mail-notifikation

en: disabled
da: deaktiveret

en: optional
da: valgfri

en: required
da: obligatorisk

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Message
da: Meddelelse

en: installed
da: installeret

en: uninstalled
da: afinstalleret

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: User
da: Bruger

en: To
da: Til

en: This field is required.
da: Dette felt er obligatorisk.

en: added
da: tilføjet

en: module
da: modul

en: No results found.
da: Ingen resultater fundet

en: IP address
da: IP-adresse

en: Status report
da: Statusrapport

en: exclude
da: ekskludér

en: Module Name
da: Modulnavn

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
da: Advarsel: Giv kun til betroede roller; denne tilladelse har sikkerhedsmæssige implikationer.
