Modules Checklist (7.x-1.2) - en to gu translation catalogue (12 entries)

en: enabled
gu: સક્રિય

en: enable
gu: સક્રિય

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Subject
gu: વિષય

en: disabled
gu: નિષ્ક્રીય

en: None
gu: એકે નહિ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Timestamp
gu: સમયછાપ

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: This field is required.
gu: આ ક્ષેત્ર જરૂરી છે.

en: IP address
gu: IP સરનામું
