Modules Checklist (7.x-1.2) - en to jv translation catalogue (12 entries)

en: Type
jv: Tipe

en: Subject
jv: Subyek

en: disabled
jv: mati

en: Reset
jv: Baléknā

en: None
jv: Nihil

en: Message
jv: Pesen

en: User
jv: Panganggo

en: To
jv: Marang

en: This field is required.
jv: Kotak isian iki dibutuhna.

en: IP address
jv: Alamat IP

en: Status report
jv: Laporan status

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
jv: Welingan: Wénéhānā kanggo parāgā sing dipercaya waé; kawenangan iki nduwéni pengaruh marang keamanan situs.
