Modules Checklist (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: enabled
pt: ativado

en: enable
pt: habilitar

en: Type
pt: Tipo

en: Subject
pt: Assunto

en: Email notification
pt: Notificação de email

en: disabled
pt: desativado

en: optional
pt: opcional

en: required
pt: necessário

en: Reset
pt: Redefinir

en: None
pt: Nenhum

en: Message
pt: Mensagem

en: installed
pt: instalado

en: uninstalled
pt: não instalado

en: User
pt: Usuário

en: To
pt: Para

en: This field is required.
pt: Este campo é obrigatório.

en: module
pt: módulo

en: No results found.
pt: Nenhum resultado encontrado.

en: IP address
pt: Endereço IP

en: Status report
pt: Relatório de status

en: Module Name
pt: Nome do módulo

en: Unix timestamp of when event occurred.
pt: Um timestamp Unix de quando o evento ocorreu.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
pt: Aviso: Dê apenas para papéis de confiança. Esta permissão tem implicações de segurança.

en: configuration page
pt: página de configuração
