Modules Checklist (7.x-1.2) - en to sv translation catalogue (20 entries)

en: enabled
sv: aktiverad

en: enable
sv: aktivera

en: Type
sv: Typ

en: Subject
sv: Ämne

en: Email notification
sv: E-postmeddelande

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: optional
sv: valfri

en: required
sv: obligatorisk

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Message
sv: Meddelande

en: Timestamp
sv: Tidsstämpel

en: User
sv: Användare

en: To
sv: Till

en: This field is required.
sv: Detta fält är obligatoriskt.

en: module
sv: modul

en: IP address
sv: IP-adress

en: Status report
sv: Statusrapport

en: exclude
sv: exkludera

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
sv: Varning: Ge enbart till betrodda användare. Denna behörighet har konsekvenser för säkerheten.
