Modules Checklist (7.x-1.2) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: enabled
tr: etkin

en: enable
tr: etkinleştir

en: Status
tr: Durum

en: Type
tr: Tip

en: Subject
tr: Konu

en: Email notification
tr: E-Posta bildirimi

en: disabled
tr: etkin değil

en: optional
tr: isteğe bağlı

en: required
tr: gerekli

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Message
tr: İleti

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: User
tr: Kullanıcı

en: To
tr: Kime

en: This field is required.
tr: Bu alan zorunludur.

en: module
tr: eklenti

en: No results found.
tr: Hiçbir sonuç bulunamadı

en: IP address
tr: IP adresi

en: Status report
tr: Durum raporu

en: Unix timestamp of when event occurred.
tr: Olayın gerçekleştiği ana ait Unix zaman damgası.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
tr: Uyarı: Sadece güvenilir rollere verin; bu iznin güvenlik etkileri vardır.
