Modules Checklist (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: enabled
it: attivato

en: enable
it: attiva

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Subject
it: Oggetto

en: Email notification
it: Email di notifica

en: disabled
it: disattivato

en: required
it: obbligatorio

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Message
it: Messaggio

en: User
it: Utente

en: To
it: A

en: This field is required.
it: Questo campo è obbligatorio.

en: module
it: modulo

en: IP address
it: Indirizzo IP

en: Status report
it: Resoconto sullo stato

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
it: Attenzione: garantire esclusivamente agli utenti fidati; questo permesso ha implicazioni per la sicurezza del sito.

en: configuration page
it: pagina di configurazione
