Modules Checklist (7.x-1.2) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: enabled
ja: 有効

en: enable
ja: 有効化

en: Status
ja: 状態

en: Type
ja: タイプ

en: Subject
ja: 件名

en: Email notification
ja: E メール通知

en: disabled
ja: 無効

en: required
ja: 必須

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: Message
ja: メッセージ

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: User
ja: ユーザー

en: To
ja: 宛先

en: This field is required.
ja: このフィールドは必須です。

en: module
ja: モジュール

en: UID
ja: ユーザーID

en: IP address
ja: IPアドレス

en: Status report
ja: サイトの状態

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ja: 警告: 信頼できる役割のみに与えてください。この権限はセキュリティへの影響があります。
