mojeID integration (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Images
de: Bilder

en: User login form
de: Anmeldeformular

en: Country
de: Land

en: Image
de: Bild

en: Settings
de: Einstellungen

en: Advanced settings
de: Erweiterte Einstellungen

en: Email
de: E-Mail

en: Address
de: Adresse

en: Attributes
de: Attribute

en: City
de: Stadt

en: Postal code
de: Postleitzahl

en: State/Province
de: Bundesland/Region

en: Student
de: Teilnehmer

en: Log in using OpenID
de: Mit OpenID anmelden

en: Cancel OpenID login
de: OpenID-Anmeldung abbrechen

en: That OpenID is already in use on this site.
de: Diese OpenID wird auf dieser Website bereits verwendet.

en: VAT
de: MwSt.

en: Company ID
de: Firmennummer

en: Valid
de: Gültig

en: Street 1
de: Strasse und Hausnummer

en: Street 2
de: Adresse (Zusatz)

en: LinkedIn URL
de: LinkedIn-URL

en: User login block
de: Benutzeranmeldungsblock

en: Facebook URL
de: Facebook-URL

en: RSS URL
de: RSS-URL

en: Twitter URL
de: Twitter-URL

en: Section @section
de: Abschnitt @section
