mojeID integration (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Images
pt: Imagens

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: User login form
pt: Formulário de login do utilizador

en: Country
pt: País

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Definições

en: Small
pt: Pequeno

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: Address
pt: Morada

en: Attributes
pt: Atributos

en: Basic settings
pt: As definições básicas

en: City
pt: Município/Concelho

en: Postal code
pt: Código postal

en: State/Province
pt: Distrito

en: Student
pt: Estudante

en: Server
pt: Servidor

en: Log in using OpenID
pt: Iniciar sessão utilizando OpenID

en: Cancel OpenID login
pt: Cancelar início de sessão com OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
pt: O OpenID indicado já está em utilização neste site.

en: Banner type
pt: Tipo de banner

en: VAT
pt: IVA

en: Registration
pt: Inscrição

en: Valid
pt: Válido

en: Section @section
pt: Seção  @section
