Mojo (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Comments
fr: Commentaires

en: More
fr: Plus

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Categories
fr: Catégories

en: Miscellaneous settings
fr: Paramètres divers

en: Feed
fr: Flux

en: Help
fr: Aide

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Three column 25/50/25
fr: Trois colonnes 25/50/25

en: Three column 25/50/25 stacked
fr: Trois colonnes 25/50/25 empilées

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Breadcrumb settings
fr: Paramètres du fil d'Ariane

en: Display breadcrumb
fr: Afficher le fil d'Ariane

en: Breadcrumb separator
fr: Séparateur du fil d'Ariane

en: Show home page link in breadcrumb
fr: Afficher le lien vers la page d'accueil dans le fil d'Ariane.

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
fr: Ajouter le séparateur à la fin du fil d'Ariane

en: First
fr: Premier

en: Second
fr: Seconde

en: Unpublished
fr: Non publié

en: You are here
fr: Vous êtes ici

en: Third
fr: Troisième

en: Fourth
fr: Quatrième

en: Fifth
fr: Cinquième

en: Sixth
fr: Sixième

en: Only in admin section
fr: Uniquement dans l'administration

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
fr: Texte uniquement. N'oubliez pas les espaces.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
fr: Ajouter le titre du contenu à la fin du fil d'Ariane

en: Rebuild theme registry on every page.
fr: Reconstruire le registre du thème sur chaque page.

en: First sidebar
fr: Première barre latérale

en: Second sidebar
fr: Seconde barre latérale

en: Main menu
fr: Menu principal

en: Main content
fr: Contenu principal

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Subscribe to @feed-title
fr: Souscrire à @feed-title

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Columns: 1
fr: Colonnes : 1

en: Columns: 3
fr: Colonnes : 3

en: Columns: 2
fr: Colonnes : 2

en: One column
fr: Une colonne

en: JavaScript settings
fr: Paramètres JavaScript
