Mojo (7.x-1.1) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: Content
ja: コンテンツ

en: Comments
ja: コメント

en: More
ja: 続き

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Feed
ja: フィード

en: Help
ja: ヘルプ

en: Updated
ja: 更新

en: Three column 25/50/25
ja: 3カラム 25/50/25

en: Three column 25/50/25 stacked
ja: 3カラム 25/50/25 スタック

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Breadcrumb settings
ja: パンくずの設定

en: Display breadcrumb
ja: パンくずリストを表示

en: Breadcrumb separator
ja: パンくずリストの分離

en: Show home page link in breadcrumb
ja: パンくずリストにホームページのリンクを表示

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
ja: パンくずリストの最後に分離を追加

en: First
ja: 最初

en: Second
ja: 秒

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: You are here
ja: 現在地

en: Only in admin section
ja: 管理セクションのみ

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
ja: テキストのみ。スペースを忘れないようにしてください。

en: Rebuild theme registry on every page.
ja: 全てのページでテーマレジストリを再構築する。

en: First sidebar
ja: 第1サイドバー

en: Second sidebar
ja: 第2サイドバー

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: Secondary menu
ja: セカンダリーメニュー

en: Subscribe to @feed-title
ja: @feed-title を購読する

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: One column
ja: 1カラム

en: JavaScript settings
ja: JavaScript 設定

en: Comment links
ja: コメントのリンク
