Mojo (7.x-1.2) - en to hu translation catalogue (54 entries)

en: Content
hu: Tartalom

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: More
hu: Több

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Help
hu: Súgó

en: URL
hu: Webcím

en: Updated
hu: Frissítve

en: Three column 25/50/25
hu: Három oszlop 25/50/25

en: Three column 25/50/25 stacked
hu: Három oszlop 25/50/25 lezárással

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: Breadcrumb settings
hu: Morzsa beállításai

en: Display breadcrumb
hu: Morzsa megjelenítése

en: Breadcrumb separator
hu: Morzsák közti elválasztó jel

en: Show home page link in breadcrumb
hu: Címlapra való hivatkozás megjelenítése a morzsában

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
hu: Elválasztó hozzáadása a morzsa végéhez

en: First
hu: Első

en: Second
hu: Második

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: You are here
hu: Jelenlegi hely

en: Third
hu: Harmadik

en: Fourth
hu: Negyedik

en: Fifth
hu: Ötödik

en: Sixth
hu: Hatodik

en: Only in admin section
hu: Csak az admin részeknél

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
hu: Csak szöveg. A szóközök fontosak.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
hu: Tartalom címének beillesztése a morzsa végére

en: Rebuild theme registry on every page.
hu: Sminknyilvántartás ürítése minden oldalletöltéskor.

en: First sidebar
hu: Első oldalsáv

en: Second sidebar
hu: Második oldalsáv

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Main content
hu: Fő tartalom

en: Secondary menu
hu: Másodlagos menü

en: Subscribe to @feed-title
hu: Feliratkozás @feed-title csatornára

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Columns: 1
hu: Oszlopok: 1

en: Columns: 3
hu: Oszlopok: 3

en: Columns: 2
hu: Oszlopok: 2

en: One column
hu: Egy oszlop

en: JavaScript settings
hu: JavaScript beállítások

en: Primary tasks
hu: Elsődleges feladatok

en: Secondary tasks
hu: Másodlagos feladatok

en: Go to the home page
hu: Tovább a címlapra

en: Page links
hu: Oldalhivatkozások

en: Four column
hu: Négy oszlop

en: Three column 50/25/25
hu: Három oszlop 50%-25%-25%

en: Two column 50/50
hu: Két oszlop 50%-50%

en: Two column 50/50 bricks
hu: Két oszlop 50%-50% darabokban

en: Seventh
hu: Hetedik

en: Two column 50/50 stacked
hu: Két oszlop 50%-50% rétegezve
