Mollom (7.x-1.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (23 entries)

en: Forms
hr: Forme

en: Next
hr: Sljedeći

en: delete
hr: izbriši

en: Delete
hr: Izbriši

en: Operations
hr: Operacije

en: Subject
hr: Naslov

en: Cancel
hr: Odustani

en: This action cannot be undone.
hr: Ova radnja se ne može opozvati.

en: Message
hr: Poruka

en: Settings
hr: Postavke

en: Save
hr: Spremi

en: Add
hr: Dodaj

en: Text
hr: Tekst

en: Statistics
hr: Statistike

en: Configure
hr: Konfiguriraj

en: Comment
hr: Komentar

en: Context
hr: Kontekst

en: Mollom is a web service that helps you manage your community.
hr: Mollom je mrežna usluga koja vam omogućava upravljanje mrežnom zajednicom.

en: Report as inappropriate: @link
hr: Prijavi kao zlonamjerno: @link

en: Fallback strategy
hr: Pričuvna strategija

en: Leave all forms unprotected and accept all submissions
hr: Ostavi sve obrasce nezaštićenim i prihvati sve unose

en: Word verification
hr: Sigurnosna riječ

en: Block all submissions of protected forms until the server problems are resolved
hr: Blokira sve unose zaštićenih obrazaca sve dok se problemi na poslužitelju ne riješe
