Mollom (7.x-2.0) - en to be translation catalogue (96 entries)

en: Forms
be: Анкеты

en: Next
be: Наступны

en: delete
be: выдаліць

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Value
be: Значэнне

en: Subject
be: Тэма

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Links
be: Спасылкі

en: This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне нельга будзе адмяніць.

en: Message
be: Паведамленне

en: Settings
be: Налады

en: Save
be: Захаваць

en: Add
be: Дадаць

en: Statistics
be: Статыстыка

en: Configure
be: Правіць

en: User ID
be: ID карыстальніка

en: Comment
be: Каментар

en: Normal
be: Нармальны

en: Spam
be: Спам

en: Strict
be: Строгi

en: Match
be: Супадаць

en: CAPTCHA
be: антыспам

en: Form
be: Форма

en: Context
be: Кантэкст

en: contains
be: утрымлiвае

en: Matches
be: Супадае

en: Public key
be: Публічны ключ

en: Private key
be: Прыватны ключ

en: Word verification
be: Праверка слоў

en: IP address
be: IP адрас

en: All fields
be: Усе палi

en: Mollom can be used to block all types of spam received on your website's protected forms. Each form can be set to one of the following options:
be: Mollom можа выкаростоўвацца для блакіравання ўсіх тыпаў спаму, які паступае на тыя формы вашага сайта, якія знаходзяцца пад аховай. Кожная форма можа быць наладжана з адной з наступных опцый:

en: Your submission has triggered the spam filter and will not be accepted.
be: Ваш пост быў распазнаны як спам і таму не будзе падцверджаны.

en: Author name
be: Iмя аўтара

en: Protection mode
be: Рэжым аховы

en: Unprotect
be: Зняць

en: Add form
be: Дадаць форму

en: All available forms are protected already.
be: Усе даступныя формы ўжо пад аховай.

en: Are you sure you want to unprotect this form?
be: Вы ўпэўненыя, што жадаеце зняць ахову з формы?

en: Mollom will no longer protect this form from spam.
be: Mollom больш не будзе ахоўваць гэтую форсу ад спаму.

en: Profanity
be: Непрыстойнасць

en: An error occurred upon trying to remove the item from the blacklist.
be: Адбылася памылка ў працэсе выдалення запiса з чорнага спiсу.

en: To use Mollom, you need a public and private key. To obtain your keys, <a href="@mollom-login-url">register and login on mollom.com</a>, and <a href="@mollom-manager-add-url">create a subscription</a> for your site. Once you created a subscription, copy your private and public access keys from the <a href="@mollom-manager-url">site manager</a> into the form fields below, and you are ready to go.
be: Для выкарыстання Mollom, вам патрэбныя публiчны i прыватны ключ. Для атрымання гэтых ключэй, <a href="@mollom-login-url">зарэгiструйцеся i ўвайдзiце на mollom.com</a>, i <a href="@mollom-manager-add-url">стварыце запiс</a> для вашага сайта. Пасля стварэняя запiсу скапiруйце вашыя публiчны i прыватны ключ доступу з <a href="@mollom-manager-url">мэнэджэра сайтаў</a> у палi, змешчаныя нiжэй, i вы mollom пачне сваю працу.

en: Link to Mollom's privacy policy on forms protected by textual analysis
be: Далучыць абараняемыя формы да палажэнняў аб прыватнасці Mollom

en: Are you sure you want to delete and report the content as inappropriate?
be: Вы дакладна вырашылі, што гэтае змесціва трэба выдаліць і адзначыць парушэнне?

en: The content was successfully reported as inappropriate.
be: Кантэнт быў паспяхова адзначаны як парушэнне.

en: Author e-mail
be: E-mail аўтара

en: Mollom blacklist
be: Чорны спіс Mollom

en: The entry was added to the blacklist.
be: Запiс быў даданы ў чорны спiс.

en: The entry was removed from the blacklist.
be: Запiс быў выдалены з чорнага спiсу.

en: Mollom automatically blocks unwanted content and learns from all participating sites to improve its filters. On top of automatic filtering, you can define a custom blacklist.
be: Mollom аўтаматычна блакуе непажаданае змесціва і вывучае статыстыку іншых сайтаў з Mollom для паляпшэння фільтраў. Уверсе старонкі аўтаматычнай фільтрацыі вы можаце наладзіць свой асобы чорны спіс.

en: Administer Mollom-protected forms and Mollom settings
be: Наладзіць Mollom-ахоўныя формы і наладкі Mollom

en: Bypass Mollom protection on forms
be: Mollom protection on forms

en: Low-quality
be: Нізкаякаснае

en: Unwanted, taunting, off-topic
be: Непажаданае, раздражняючае, па-за тэмай

en: Configure %form-title protection
be: Наладзіць %form-title ахову

en: Text analysis
be: Тэкставы аналіз

en: Text fields to analyze
be: Тэкставыя палi, якiя трэба аналiзаваць

en: At least one text analysis check is required.
be: Патрабуецца як мiнiмум адна праверка

en: At least one field is required for text analysis.
be: Для праверкi патрабуецца як мiнiмум адно поле.

en: The form protection has been added.
be: Была даданая абарона формы.

en: The form protection has been updated.
be: Абарона фомы была абноўленая.

en: Access keys
be: Ключы доступа

en: Used to uniquely identify you.
be: Выкарыстоўваецца для вашай ідэнтыфікацыі.

en: Used to prevent someone else from hijacking your requests. Similar to a password, it should never be shared with anyone.
be: Выкарыстоўваецца для прадухілення хайджэкінга вашых запытаў. Падобна паролю, ён павінен захоўвацца ў таямніцы.

en: Block all form submissions
be: Блакіраваць усе вынікі форм

en: Accept all form submissions
be: Прымаць усе вынікі форм

en: Enable testing mode
be: Уключыць тэставы рэжым

en: All listed forms below are protected by Mollom, unless users are able to <a href="@permissions-url">bypass Mollom's protection</a>.
be: Усе пералічаныя ніжэй формы знаходзяцца пад абаронай Mollom, пакуль карыстальнікі не зменяць <a href="@permissions-url">рэжым аховы Mollom'а</a>.

en: You can <a href="@add-form-url">add a form</a> to protect, configure already protected forms, or remove the protection.
be: Вы можаце <a href="@add-form-url">дадаць форму</a> для аховы, наладзіць тыя формы, якія ўжо знаходзяцца пад аховай, альбо наогул адмяніць форму.

en: Mollom testing mode is still enabled. !admin-message
be: Mollom рэжым тэставання ўключаны. !admin-message

en: discard
be: адмяніць

en: retain
be: захаваць

en: The protection is omitted for users having any of the permissions: !permission-list
be: Праверка з'яўляецца неабавязковай для карыстальнiкаў, якiя маюць любое права з гэтага спiсу: !permission-list

en: When text analysis identifies spam
be: Калi тэкставы аналiз iдэнтыфiцыруе спам

en: Automatically discard the post
be: Аўтаматычна забаранiць пост

en: Retain the post for manual moderation
be: Адправiць пост на ручную мадэрацыю

en: The form protection has been removed.
be: Ахова формы была выдаленая.

en: exact
be: дакладна

en: Mollom servers verified your keys. The services are operating correctly.
be: Серверы Mollom праверылi вашыя ключы. Сервiсы працуюць карэктна.

en: When Mollom is down or unreachable
be: Калі Mollom недаступны

en: In case the Mollom services are unreachable, no text analysis can be performed and no CAPTCHAs can be generated. Subscribers to <a href="@pricing-url">Mollom Plus</a> receive access to <a href="@sla-url">Mollom's high-availability backend infrastructure</a>, not available to free users, reducing potential downtime.
be: У выніку калі Mollom недаступны, немагчыма правесці тэкставы аналіз, пры тым што CAPTCHA таксама не можа паказацца. Карыстальнікі <a href="@pricing-url">Mollom Plus</a> маюць доступ да <a href="@sla-url">высока прадукцыйнага бэкэнда сэрвіса Mollom</a>, недаступнага для карыстальнікаў бесплатнага сэрвіса, які павялічвае хуткасць апрацоўкі форм.

en: If Mollom may not block a spam post for any reason, you can help to train and improve its filters. To do so, choose the appropriate feedback option to report to Mollom when deleting the post on your site.
be: Калі Mollom з нейкай нагоды не можа заблакаваць спам, вы можаце дапамагчы наладзіць і палепшыць яго фільтры. Для таго, каб гэтага дамагчыся, абярыце той параметр, які падыходзіць для інфармавання Mollom у выпадках выдалення змесціва на вашым сайце.

en: View Mollom statistics
be: Паказаць статыстыку Mollom

en: Text analysis checks
be: Тэкставы аналiз

en: Text analysis accuracy
be: Дакладнасць тэкставага аналiзу

en: Relaxed
be: Раслаблены

en: !title must be 32 characters. Ensure you copied the key correctly.
be: !title павінен быць ў 32 літары даўжынёй. Пераканайцеся ў дакладнасці капіравання ключа.

en: Do not report
be: Не інфармаваць

en: Your submission contains invalid characters and will not be accepted.
be: Ваш пост утрымоўвае некарэктныя сімвалы, таму не будзе падцверджаны.

en: An error occurred upon trying to add the value to the blacklist.
be: Адбылася памылка ў працэсе дадання запiсу ў чорны спiс.

en: Are you sure you want to delete %value from the blacklist?
be: Вы ўпэўненыя, што жадаеце выдалiць %value з чорнага спiсу?

en: Allow content to be moderated from the hosted <a href="@moderation-url">@moderation-product</a>
be: Дазваляць мадэрацыю змесціва праз <a href="@moderation-url">@moderation-product</a>

en: Provides a unified moderation interface, supporting multiple sites, moderation teams, and detailed analytics.
be: Прадстаўляе унiфiкаваны интэрфейс мадэрацыi, якi падтрымлiвае мультысайтынг, каманды мадэратараў, а таксама дэталяваную статыстыку.

en: Redirect <a href="@local-moderation-url">local moderation pages</a> to the hosted <a href="@moderation-url">@moderation-product</a>
be: Рэдырэкт <a href="@local-moderation-url">лакальных старонак мадэрацыі</a> на <a href="@moderation-url">@moderation-product</a>
