Mollom (7.x-2.14) - en to fa translation catalogue (49 entries)

en: Forms
fa: فرم‌ها

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Next
fa: بعدی

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: Administration
fa: مدیریت

en: Home page
fa: صفحه خانگی

en: Links
fa: پیوندها

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Message
fa: پیغام

en: Comment form
fa: فرم دیدگاه

en: User registration form
fa: فرم ثبت‌نام کاربر

en: User contact form
fa: فرم تماس کاربر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Save
fa: ذخیره

en: Add
fa: افزودن

en: remove
fa: حذف

en: Refresh
fa: تازه‌سازی

en: Statistics
fa: آمار

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Normal
fa: عادی

en: total
fa: مجموع

en: No posts available.
fa: هیچ ارسالی موجود نیست.

en: Your search yielded no results
fa: جستجوی شما نتیجه‌ای در بر نداشت

en: Match
fa: مطابق است

en: Form
fa: فرم

en: Not configured
fa: پیکربندی نشده

en: No comments available.
fa: هیچ دیدگاه‌هایی در دسترس نیست.

en: Context
fa: زمینه

en: contains
fa: شامل

en: Report
fa: گزارش

en: Flagged
fa: علامت گذاری شده

en: Verification
fa: کلمه تایید

en: - Any -
fa: - هر چیزی -

en: Invalid
fa: نامعتبر

en: To complete this form, please complete the word verification below.
fa: لطفا برای تکمیل این فرم، کلمه تایید زیر را وارد کنید.

en: The word verification was not completed correctly. Please complete this new word verification and try again.
fa: کلمه تایید به درستی وارد نشده است. لطفا بار دیگر سعی کرده و این کلمه جدید را وارد کنید.

en: Type the characters you see in the picture; if you can't read them, submit the form and a new image will be generated. Not case sensitive.
fa: کارکترهایی را که در تصویر می‌بینید وارد کنید. چنانچه نمی‌توانید آنها را بخوانید، فرم را ثبت کنید تا تصویر جدیدی برایتان تولید شود. کوچکی یا بزرگی حروف تاثیری ندارد.
