Mollom (7.x-2.7) - en to nn translation catalogue (23 entries)

en: Forms
nn: Skjema

en: Next
nn: Neste

en: delete
nn: slett

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Subject
nn: Emne

en: Cancel
nn: Avbryt

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Message
nn: Melding

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Save
nn: Lagre

en: Configure
nn: Konfigurer

en: Comment
nn: Kommentar

en: Match
nn: Samsvar

en: contains
nn: inneheld

en: Word verification
nn: Skjemakontroll

en: Report to Mollom
nn: Rapporter til Mollom

en: Type the characters you see in the picture above; if you can't read them, submit the form and a new image will be generated. Not case sensitive.
nn: Skriv inn bokstavane som du ser dei på biletet ovafor. Om du ikkje kan sjå dei trykker du "Lagre", så vil eit nytt bilete bli generert. Det vert ikkje gjort skilnad på store og små bokstavar.

en: To complete this form, please complete the word verification below.
nn: For å sende inn skjemaet må du fylle ut skjemakontrollen nedafor

en: Report to Mollom and unpublish
nn: Rapporter til Mollom og avpubliser

en: Report to Mollom and delete
nn: Rapporter til Mollom og slett

en: The word verification was not completed correctly. Please complete this new word verification and try again.
nn: Skjemakontrollen var ikkje korrekt fylt ut. Prøv ein gong til med eit nytt ord.

en: verify using audio
nn: Høyr på kontrollskjema
