Mollom (7.x-2.9) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Forms
id: Formulir

en: Home
id: Beranda

en: Next
id: Selanjutnya

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Value
id: Nilai

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Administration
id: Administrasi

en: Links
id: Tautan-tautan

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Message
id: Pesan

en: User registration form
id: Formulir registrasi pengguna

en: User contact form
id: Formulir kontak pengguna

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Add
id: Tambah

en: Statistics
id: Statistik

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Blacklists
id: Daftar hitam

en: Your search yielded no results
id: Pencarian anda tidak membuahkan hasil

en: Form
id: Formulir

en: Context
id: Kontek

en: contains
id: mengandung

en: Report
id: Laporkan

en: Invalid
id: Tidak valid

en: Author name
id: Nama penulis

en: Reports and usage statistics for the Mollom module.
id: Laporan dan statistik penggunaan modul Mollom

en: Add form
id: Tambah form

en: Configure Mollom keys and global settings.
id: Konfigurasi keys Mollom dan pengaturan umum.

en: Mollom statistics
id: Statistik Mollom

en: Enable testing mode
id: Aktifkan mode tes

en: Configure blacklists.
id: Konfigurasi daftar hitam.

en: Mollom content moderation
id: Moderasi konten Mollom
