MoneySuite (7.x-10.0) - en to kn translation catalogue (222 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Transaction ID
kn: ವ್ಯವಹರಿಸಿದ ಐಡಿ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: Transactions
kn: ವ್ಯವಹಾರಗಳು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Unsubscribe
kn: ಚಂದಾದಾರತ್ವವನ್ನು ರದ್ದು ಮಾಡು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Quantity
kn: ರಾಶಿ

en: Purchased
kn: ಖರೀದಿಸಲ್ಪಟ್ಟ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Font Size
kn: ಅಕ್ಷರಶೈಲಿ ಗಾತ್ರ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Background Color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Length
kn: ಉದ್ದ

en: History
kn: ಇತಿಹಾಸ

en: Filename
kn: ಕಡತದಹೆಸರು

en: Notes
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿಗಳು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: User Name
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಹೆಸರು

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Email Address
kn: ಇಮೈಲ್ ವಿಳಾಸ

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Advanced Settings
kn: ಸುಧಾರಿತ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: Activated
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಂಡಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: days
kn: ದಿನಗಳು

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Done
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Added
kn: ಸೇರಿಸಲಾಗಿದ್ದು

en: Not found
kn: ಕಂಡುಬಂದಿಲ್ಲ

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Signature
kn: ಸಹಿ

en: Mode
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Success
kn: ಯಶಸ್ವಿಯಾಗಿದೆ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: 1 day
kn: ೧ ದಿನ

en: Start Date
kn: ಆರಂಭ ದಿನಾಂಕ

en: Month
kn: ತಿಂಗಳು

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Price
kn: ಪ್ರೈಸ್‌

en: End Date
kn: ಮುಕ್ತಾಯ ದಿನಾಂಕ

en: Vendor
kn: ಒದಗಿಸಿದವರು

en: Amount
kn: ಮೊತ್ತ

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Fax
kn: ಫ್ಯಾಕ್ಸ್‍

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: Inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: Day
kn: ದಿನ

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: End
kn: ಕೊನೆ

en: January
kn: ಜನವರಿ

en: February
kn: ಫೆಬ್ರವರಿ

en: March
kn: ಮಾರ್ಚ್

en: April
kn: ಎಪ್ರಿಲ್

en: May
kn: ಮೇ

en: June
kn: ಜೂನ್

en: July
kn: ಜುಲೈ

en: August
kn: ಆಗಸ್ಟ್

en: September
kn: ಸೆಪ್ಟೆಂಬರ್

en: October
kn: ಅಕ್ಟೋಬರ್

en: November
kn: ನವೆಂಬರ್

en: December
kn: ಡಿಸೆಂಬರ್

en: Downloads
kn: ಡೌನ್‌ಲೋಡ್‌ಗಳು

en: Note
kn: ಸೂಚನೆ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Backup
kn: ಬ್ಯಾಕ್ಅಪ್

en: General Settings
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: Deny
kn: ನಿರ್ಭಂದಿಸಿ

en: Sent
kn: ಕಳುಹಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Destination
kn: ಗುರಿ

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Redirect
kn: ಮರುನಿರ್ದೇಶನ

en: Optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: Random
kn: ಮನಸ್ಸಿಗೆ ಬಂದಂತೆ

en: Phone Number
kn: ದೂರವಾಣಿ ಸಂಖ್ಯೆ

en: IP Address
kn: IP ವಿಳಾಸ

en: Pattern
kn: ವಿನ್ಯಾಸ

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: Level
kn: ಸ್ತರ

en: Static
kn: ಸ್ಥಾಯಿ

en: Expires
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವುದು

en: Expiration Date
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವ ದಿನಾಂಕ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Weeks
kn: ವಾರಗಳು

en: Server settings
kn: ಸರ್ವರ್ ಸೆಟ್ಟಿಂಗ್‌ಗಳು

en: Street
kn: ಬೀದಿ

en: Rules
kn: ನಿಯಮಗಳು

en: Modified
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಲಾದ

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Accounts
kn: ಖಾತೆಗಳು

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: English
kn: ಇಂಗ್ಲಿಷ್

en: French
kn: ಫ್ರೆಂಚ್

en: Italian
kn: ಇಟಾಲಿಯನ್

en: Stripe
kn: ಪಟ್ಟೆ

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Date/Time
kn: ದಿನಾಂಕ/ಸಮಯ

en: Accept
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸು

en: Accepted
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Expired
kn: ಕಾಲಾವಧಿ ಮುಗಿದಿದೆ

en: day
kn: ದಿನ

en: Dynamic
kn: ಕ್ರಿಯಾಶೀಲ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Unit
kn: ಘಟಕ

en: Days
kn: ದಿನಗಳು

en: Hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Installed
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲಾದ

en: Scope
kn: ಸ್ಕೋಪ್

en: Font Family
kn: ಆಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಪರಿವಾರ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Failed
kn: ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: Total:
kn: ಒಟ್ಟು:

en: User name
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Percentage
kn: ಪ್ರತಿಶತ

en: Delete File
kn: ಕಡತವನ್ನು ಅಳಿಸಿಹಾಕು

en: Storage
kn: ಶೇಖರಣೆ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: weeks
kn: ವಾರಗಳು

en: 1 week
kn: ೧ ವಾರ

en: Name:
kn: ಹೆಸರು:

en: Unknown error
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ ದೋಷ

en: Unknown Error
kn: ಅಜ್ಞಾತ ದೋಷ

en: Server
kn: ಪರಿಚಾರಕ

en: Unavailable
kn: ಲಭ್ಯವಿಲ್ಲ

en: Other Settings
kn: ಇತರೆ ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Usage
kn: ಬಳಕೆ

en: Set
kn: ಸೆಟ್

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Cancelled
kn: ರದ್ದುಗೊಂಡಿದೆ

en: Danish
kn: ಡಾನಿಶ್

en: Dutch
kn: ಡಚ್

en: German
kn: ಜರ್ಮನ್

en: Norwegian
kn: ನಾರ್ವೇಜಿಯನ್

en: Polish
kn: ಪೋಲಿಶ್

en: Swedish
kn: ಸ್ವೀಡಿಶ್

en: Print
kn: ಮುದ್ರಿಸು(_P)...

en: Account
kn: ಖಾತೆ

en: Unverified
kn: ಪರಿಶೀಲಿಸದೆ ಇದ್ದುದು

en: Free
kn: ಮುಕ್ತ

en: Authorization
kn: ದೃಢೀಕರಣ

en: Modify
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸು

en: Field Name
kn: ಕ್ಷೇತ್ರದ ಹೆಸರು

en: Started
kn: ಆರಂಭಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Please wait
kn: ದಯವಿಟ್ಟು ಕಾಯಿರಿ

en: Credits
kn: ಮನ್ನಣೆಗಳು

en: No match
kn: ಯಾವುದೂ ತಾಳೆಯಾಗುತ್ತಿಲ್ಲ

en: Service not available
kn: ಸೇವೆಯು ಲಭ್ಯವಿಲ್ಲ

en: Remote
kn: ತೆಗೆದು ಹಾಕು

en: Autocomplete
kn: ಸ್ವಯಂಪೂರ್ಣಗೊಳಿಕೆ

en: Commission
kn: ಕಮಿಶನ್

en: Out of memory
kn: ಸಾಕಷ್ಟು ಮೆಮೊರಿ ಇಲ್ಲ

en: Recurring
kn: ಮರುಕಳಿಸುವ

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ

en: log in
kn: ಲಾಗ್ ಇನ್

en: Option Name
kn: ಆಯ್ಕೆಯ ಹೆಸರು

en: Recurring Schedule
kn: ಮರುಕಳಿಸುವ ವೇಳಾಪಟ್ಟಿ.

en: Secret
kn: ರಹಸ್ಯವಾದ
