MoneySuite (7.x-10.0) - en to oc translation catalogue (222 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Transaction ID
oc: ID de transaccion

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Item
oc: Element

en: Type
oc: Tipe

en: Actions
oc: Accions

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: more
oc: mai

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Administration
oc: Administracion

en: Currency
oc: Devisa

en: Action
oc: Accion

en: Quantity
oc: Quantitat

en: Download
oc: Telecargament

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Size
oc: Talha

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Weekly
oc: Setmanièr

en: None
oc: Pas cap

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Test
oc: Testar

en: Message
oc: Messatge

en: Password
oc: Senhal

en: Country
oc: País

en: Weight
oc: Pes

en: Image
oc: Imatge

en: Required
oc: Requesit

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: General settings
oc: Paramètres generals

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Background Color
oc: Color del rèireplan

en: Time
oc: Ora

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Length
oc: Longor

en: History
oc: Istoric

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Notes
oc: Nòtas

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Continue
oc: Contunhar

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Options
oc: Opcions

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Node
oc: Nosèl

en: All
oc: Tot

en: days
oc: jorns

en: Active
oc: Actiu

en: Done
oc: Acabat

en: Year
oc: Annada

en: Page
oc: Pagina

en: User settings
oc: Paramètres dels utilizaires

en: Not found
oc: Pas trobat

en: Module
oc: Modul

en: Never
oc: Pas jamai

en: You must enter a valid e-mail address.
oc: Vos cal picar una adreça de corrièr electronic valida.

en: From
oc: De

en: Signature
oc: Signatura

en: Widget type
oc: Tipe de Widget

en: Mode
oc: Mòde

en: Items
oc: Elements

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: This field is required.
oc: Aqueste camp es obligatòri.

en: 1 day
oc: 1 jorn

en: 1 year
oc: 1 an

en: Month
oc: Mes

en: Details
oc: Detalhs

en: End Date
oc: Data de fin

en: Amount
oc: Montant

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Address
oc: Adreça

en: State
oc: Estat

en: Send
oc: Mandar

en: Code
oc: Còde

en: Inactive
oc: Inactiu

en: Owner
oc: Proprietari

en: Payment
oc: Pagament

en: Method
oc: Metòde

en: Day
oc: Jorn

en: here
oc: aicí

en: End
oc: Fin

en: January
oc: Genièr

en: February
oc: Febrièr

en: March
oc: Març

en: April
oc: Abril

en: May
oc: Mai

en: June
oc: Junh

en: July
oc: Julhet

en: August
oc: Agost

en: September
oc: Setembre

en: October
oc: Octobre

en: November
oc: Novembre

en: December
oc: Decembre

en: Other
oc: Autre

en: Link URL
oc: Url del Ligam

en: Deny
oc: Refusar

en: Users
oc: Utilizaires

en: Referrer
oc: Referent

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Redirect
oc: Redirigir

en: Clone
oc: Clonar

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Order
oc: Òrdre

en: Random
oc: A l'azard

en: IP Address
oc: Adreça IP

en: Pattern
oc: Motiu

en: Template
oc: Modèl

en: Level
oc: Nivèl

en: Static
oc: Estatic

en: Expiration
oc: Expiracion

en: Expiration Date
oc: Data d'expiracion

en: Duration
oc: Durada

en: Modification
oc: Modificacion

en: Weeks
oc: Setmanas

en: 1 Month
oc: 1 Mes

en: 2 Months
oc: 2 Meses

en: 3 Months
oc: 3 Meses

en: 6 Months
oc: 6 Meses

en: 1 Year
oc: 1 An

en: Server settings
oc: Paramètres del servidor

en: First Name
oc: Prenom

en: Last Name
oc: Nom d'Ostal

en: Street
oc: Carrièra

en: City
oc: Vila

en: Sort by
oc: Triar per

en: Rules
oc: Règlas

en: Modified
oc: Modificat

en: Hidden
oc: Amagat

en: Approved
oc: Aprovat

en: Accounts
oc: Comptes

en: Pending
oc: En espèra

en: English
oc: Anglés

en: French
oc: Francés

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Date/Time
oc: Data/Ora

en: Accept
oc: Acceptar

en: Replacement patterns
oc: Motius de remplaçament

en: Display name
oc: Nom de l'afichatge

en: day
oc: jorn

en: Your Name
oc: Vòstre nom

en: Entity
oc: Entitat

en: None.
oc: Pas cap.

en: Fixed
oc: Fixe

en: Revert
oc: Restablir

en: Unit
oc: Unitat

en: Days
oc: Jorns

en: Instructions
oc: Instruccions

en: Installed
oc: Installat

en: Activation
oc: Activacion

en: Cart
oc: Carta

en: Coupons
oc: Copons

en: Donation
oc: Don

en: Day(s)
oc: Jorn(s)

en: Week(s)
oc: Setmana(s)

en: Year(s)
oc: An(s)

en: Product
oc: Produit

en: Subtotal
oc: Sostotal

en: Total:
oc: Total :

en: Credit
oc: Crèdit

en: Storage
oc: Emmagazinatge

en: Apply
oc: Aplicar

en: Select
oc: Seleccionar

en: Approval queue
oc: Fila d'espèra d'aprovacion

en: Publish
oc: Publicar

en: years
oc: ans

en: weeks
oc: setmanas

en: Unavailable
oc: Indisponible

en: Usage
oc: Utilizacion

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Offset
oc: Decalatge

en: Danish
oc: Danés

en: Dutch
oc: Neerlandés

en: German
oc: Alemand

en: Polish
oc: Polonés

en: Swedish
oc: Suedés

en: Print
oc: Impression

en: Account
oc: Compte

en: Reports
oc: Rapòrts

en: Credits
oc: Crèdits

en: Generate
oc: Generar

en: Donations
oc: Dons

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion

en: Bundle
oc: Paquet

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd

en: - Choose an operation -
oc: - Causir una operacion -

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Faeroese
oc: Feroian

en: Make sticky
oc: Espingolar

en: Structure
oc: Estructura

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Machine Name
oc: Nom sistèma

en: The unique ID for this @export.
oc: L'identificant unic de ce(tte) @export.

en: Nothing
oc: Res

en: Hash
oc: Hachage

en: Master
oc: Maître
