MoneySuite (7.x-10.0) - en to uk translation catalogue (694 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Transaction ID
uk: ID трансакції

en: Value
uk: Значення

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Item
uk: Елемент

en: Transactions
uk: Трансакції

en: Type
uk: Тип

en: Actions
uk: Дії

en: Confirm
uk: Підтвердити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Unsubscribe
uk: Відписатися

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: more
uk: ще

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Currency
uk: Валюта

en: Action
uk: Дія

en: Quantity
uk: Кількість

en: Purchased
uk: Придбаний

en: Item Name
uk: Назва позиції

en: Help Text
uk: Текст довідки

en: Download
uk: Завантаження

en: File
uk: Файл

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Size
uk: Розмір

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Weekly
uk: Щотижня

en: Monthly
uk: Щомісяця

en: None
uk: Немає

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Test
uk: Тест

en: Message
uk: Повідомлення

en: Password
uk: Пароль

en: Country
uk: Країна

en: Weight
uk: Вага

en: Image
uk: Зображення

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: Font Size
uk: Розмір шрифту

en: Default
uk: Базово

en: Background Color
uk: Колір тла

en: Time
uk: Час

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Length
uk: Довжина

en: History
uk: Історія

en: Filename
uk: Назва файла

en: Notes
uk: Примітки

en: Text
uk: Текст

en: User Name
uk: Ім'я користувача

en: Total
uk: Всього

en: User
uk: Користувач

en: Continue
uk: Продовжити

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Email Address
uk: Адреса електронної пошти

en: User ID
uk: ID користувача

en: Error
uk: Помилка

en: Options
uk: Опції

en: Created
uk: Створено

en: Node
uk: Матеріал

en: Please enter a valid email address
uk: Будь ласка, введіть чинну адрес електронної адреси

en: Required?
uk: Необхідно?

en: Advanced Settings
uk: Додаткові налаштування

en: Activated
uk: Активовано

en: All
uk: Все

en: days
uk: дні(в)

en: Active
uk: Активно

en: Done
uk: Готово

en: Year
uk: Рік

en: Page
uk: Сторінка

en: Client ID
uk: ID клієнта

en: User settings
uk: Налаштування користувача

en: Added
uk: Додано

en: Not found
uk: Не знайдено

en: Module
uk: Модуль

en: Never
uk: Ніколи

en: You must enter a valid e-mail address.
uk: Необхідно ввести дійсну адресу електронної пошти.

en: From
uk: Від

en: Signature
uk: Підпис

en: Widget type
uk: Тип віджета

en: Click here
uk: Натисніть тут

en: Mode
uk: Режим

en: Success
uk: Успіх

en: N/A
uk: Н/Д

en: Items
uk: Елементи

en: Node Title
uk: Заголовок матеріалу

en: Date Created
uk: Дата створення

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: This field is required.
uk: Це поле - обов’язкове.

en: 1 day
uk: 1 день

en: 1 year
uk: 1 рік

en: Default Currency
uk: Базова валюта

en: Card Type
uk: Тип карти

en: Card Number
uk: Номер карти

en: Start Date
uk: Дата початку

en: Month
uk: Місяць

en: Details
uk: Подробиці

en: Widget
uk: Віджет

en: Qty
uk: К-ть

en: Price
uk: Ціна

en: End Date
uk: Кінцева дата

en: Vendor
uk: Постачальник

en: Product ID
uk: ID товару

en: Amount
uk: Величина

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: Add to cart
uk: Додати в кошик

en: Phone
uk: Телефон

en: Fax
uk: Факс

en: Customer Name
uk: Ім'я покупця

en: Address
uk: Адреса

en: State
uk: Стан

en: Send
uk: Надіслати

en: Desc
uk: Спад

en: Invoice
uk: Рахунок

en: Printed
uk: Надруковано

en: Sell Price
uk: Ціна продажу

en: Code
uk: Код

en: Inactive
uk: Неактивно

en: Stock
uk: Товарні запаси

en: Owner
uk: Власник

en: Payment
uk: Оплата

en: Payments
uk: Оплати

en: Members
uk: Учасники

en: Method
uk: Спосіб

en: Day
uk: День

en: here
uk: тут

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: January
uk: січня

en: February
uk: лютого

en: March
uk: березня

en: April
uk: квітня

en: May
uk: тра

en: June
uk: червня

en: July
uk: липня

en: August
uk: серпня

en: September
uk: вересня

en: October
uk: жовтня

en: November
uk: листопада

en: December
uk: грудня

en: Downloads
uk: Завантаження

en: Note
uk: Примітка

en: Other
uk: Інше

en: Backup
uk: Резервувати

en: General Settings
uk: Загальні налаштування

en: Link URL
uk: URL-адреса посилання

en: SKU
uk: Артикул

en: Deny
uk: Заборонити

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Sent
uk: Сент

en: months
uk: місяців

en: Destination
uk: Місце призначення

en: Class
uk: Клас

en: Users
uk: Користувачі

en: Referrer
uk: Джерело

en: Save changes
uk: Зберегти зміни

en: Redirect
uk: Переспрямувати

en: Checkout
uk: Оформлення

en: Clone
uk: Клонувати

en: Optional
uk: Необов'язкове

en: Order
uk: Послідовність

en: Random
uk: Випадково

en: Credit Card
uk: Кредитна карта

en: Zip Code
uk: Поштовий індекс

en: Phone Number
uk: Номер телефону

en: IP Address
uk: IP-адреса

en: Pattern
uk: Шаблон

en: Template
uk: Шаблон

en: Delete template
uk: Вилучити шаблон

en: Level
uk: Рівень

en: Static
uk: Статичне

en: Expires
uk: Дійсне до

en: Expiration
uk: Закінчення терміну

en: Expiration Date
uk: Термін Придатності

en: Duration
uk: Тривалість

en: Downgrade
uk: Замінити на більш давній

en: Weeks
uk: Тижні

en: 1 Month
uk: 1 місяць

en: 2 Months
uk: 2 місяці

en: 3 Months
uk: 3 місяці

en: 6 Months
uk: 6 місяців

en: 1 Year
uk: 1 рік

en: Server settings
uk: Параметри сервера

en: First Name
uk: Ім'я

en: Last Name
uk: Прізвище

en: Street
uk: Вулиця

en: City
uk: Місто

en: Phone number
uk: Номер телефону

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Rules
uk: Правила

en: Modified
uk: Змінено

en: Hidden
uk: Приховано

en: Approved
uk: Схвалено

en: Accounts
uk: Рахунки

en: Pending
uk: Очікування

en: Notices
uk: Нотатки

en: English
uk: Англійська

en: French
uk: Французька

en: Italian
uk: Італійська

en: Stripe
uk: Смуга

en: Zip code
uk: Поштовий індекс

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date/Time
uk: Дата/Час

en: Accept
uk: Прийняти

en: Accepted
uk: Прийняте

en: Expired
uk: Термін дії вичерпано

en: Replacement patterns
uk: Шаблони заміни

en: Display name
uk: Назва

en: day
uk: день

en: Default Display
uk: Відображення базово

en: Dynamic
uk: Динамічний

en: Your Name
uk: Ваше ім'я

en: Entity
uk: Сутність

en: None.
uk: Ні.

en: Fixed
uk: Фіксоване

en: Revert
uk: Відновити

en: Unit
uk: Одиниця

en: Days
uk: Дні(в)

en: Months
uk: Місяці

en: Instructions
uk: Вказівки

en: Hours
uk: Годин(и)

en: Production
uk: Експлуатація

en: Info
uk: Інформація

en: Payment Info
uk: Інформація про оплату

en: Taxes
uk: Податки

en: View Details
uk: Переглянути подробиці

en: Confirm Password
uk: Підтвердження пароля

en: Match
uk: Збігається

en: Criteria
uk: Критерії

en: Installed
uk: Встановлено

en: Scope
uk: Область

en: Activation
uk: Активація

en: Membership
uk: Членство

en: Font Family
uk: Гарнітура шрифту

en: Address Line 1
uk: Адреса основна

en: Shopping Cart
uk: Кошик для покупок

en: Cart
uk: Кошик

en: Login ID
uk: Логін ID

en: Coupon
uk: Номінальний дохід

en: Coupons
uk: Подарункові купони

en: Delete coupon
uk: Вилучити купон

en: Discount
uk: Знижка

en: Donation
uk: Пожертвування

en: Commissions
uk: Комісія

en: Day(s)
uk: День(днів)

en: Week(s)
uk: Тиждень(Тижнів)

en: Year(s)
uk: Рік(років)

en: Product name
uk: Назва товару

en: Product
uk: Товар

en: Role Discount
uk: Знижка для ролі

en: Subtotal
uk: Підсумок

en: Order Summary
uk: Підсумок рахунку

en: Billing address
uk: Адреса платника

en: Shipping address
uk: Адреса доставки

en: Payment method
uk: Спосіб оплати

en: Balance
uk: Баланс

en: Completed
uk: Завершено

en: Failed
uk: Невдало

en: Refund
uk: Повернення

en: Products
uk: Товари

en: Shippable
uk: Можлива доставка.

en: Total:
uk: Загалом:

en: Orders
uk: Замовлення

en: Add to Cart
uk: Додати в кошик

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: User Settings
uk: Параметри користувача

en: Purchase
uk: Купити

en: Credit
uk: Кредит

en: Alt Text
uk: Альтернативний текст

en: Affiliates
uk: Філії

en: Percentage
uk: Відсотки

en: 1 month
uk: 1 місяць

en: Records per page
uk: Записів на сторінку

en: Live
uk: Наживо

en: Delete File
uk: Видалити файл

en: Storage
uk: Сховище

en: Apply
uk: Застосувати

en: Select
uk: Вибір

en: Approval queue
uk: Черга на схвалення

en: Adjustment
uk: Вирівнювання

en: Yearly
uk: Щорічно

en: Publish
uk: Опублікувати

en: years
uk: років

en: weeks
uk: тижні

en: @count days
uk: @count дні(днів)

en: 1 week
uk: 1 тиждень

en: @count weeks
uk: @count тижні(в)

en: @count months
uk: @count місяці

en: @count years
uk: років @count

en: Name:
uk: Назва:

en: Order ID
uk: ID замовлення

en: Billing Address
uk: Адреса платника

en: Credit Card Type
uk: Тип кредитної картки

en: Credit Card Number
uk: Номер кредитної картки

en: Unknown error
uk: Невідома помилка

en: Unknown Error
uk: Невідома помилка

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
uk: Під час оплати виникла помилка. Будь ласка, зв’яжіться з нами щоб упевнитися, що замовлення було подане.

en: A payment has been accepted.
uk: Платіж прийнятий.

en: Secret Key
uk: Таємний ключ

en: Server
uk: Сервер

en: Plan
uk: План

en: Unavailable
uk: Недоступно

en: this page
uk: поточна сторінка

en: Other Settings
uk: Інші параметри

en: Usage
uk: Використання

en: Set
uk: Встановлення

en: File Settings
uk: Параметри файла

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Addresses
uk: Адреси

en: You must enter a number.
uk: Ви повинні ввести число.

en: Zip
uk: Індекс

en: Cancelled
uk: Скасовано

en: Order #
uk: Замовлення #

en: Rebuild
uk: Перебудувати

en: File Name
uk: Назва файлу

en: Years
uk: Роки

en: Euro
uk: Євро

en: Subscriber
uk: Читач

en: Opened
uk: Відкрито

en: Offset
uk: Зміщення

en: Danish
uk: Датська

en: Dutch
uk: Голландська

en: German
uk: Німецька

en: Norwegian
uk: Норвезька

en: Polish
uk: Польська

en: Swedish
uk: Шведська

en: Print
uk: Друк

en: Account
uk: Обліковий запис

en: Rejected
uk: Відкинуті

en: Unverified
uk: Неперевірений

en: Template Name
uk: Назва шаблону

en: Free
uk: Вільно

en: Canadian Dollar
uk: Канадський долар

en: Fee
uk: Винагорода

en: Thank You
uk: Дякую

en: Transaction mode
uk: Режим трансакції

en: Sandbox
uk: Пісочниця

en: Transaction type
uk: Тип транзакції

en: Authorization
uk: Уповноваження

en: Customer notifications
uk: Повідомлення замовника

en: Modify
uk: Змінити

en: Reports
uk: Звіти

en: Field Name
uk: Ім'я поля

en: Revenue
uk: Виручка

en: Submit Order
uk: Зробити замовлення

en: Australian Dollar
uk: Австралійський долар

en: Japanese Yen
uk: Японська єна

en: Swiss Franc
uk: Швейцарський франк

en: Czech Koruna
uk: Чеська крона

en: Danish Krone
uk: Данська крона

en: Hong Kong Dollar
uk: Гонконгський долар

en: Hungarian Forint
uk: Угорський форинт

en: Norwegian Krone
uk: Норвезька крона

en: New Zealand Dollar
uk: Новозеландський долар

en: Swedish Krona
uk: Шведська крона

en: Singapore Dollar
uk: Сингапурський долар

en: I agree
uk: Я погоджуюсь

en: Started
uk: Запущено

en: Not checked
uk: Не перевірено

en: Node Teaser
uk: Анонси

en: Radios
uk: Радіокнопки

en: Shipping Address:
uk: Адреса доставки:

en: Order #:
uk: Замовлення #:

en: Seller
uk: Продавець

en: Merchant ID
uk: Торговий ідентифікатор

en: Signup
uk: Зареєструватись

en: Enter
uk: Введення

en: No response
uk: Немає відповіді

en: Order complete
uk: Замовлення завершене

en: Delete discount
uk: Вилучити знижку

en: Edit discount
uk: Редагувати знижку

en: Merchant Password
uk: Пароль покупця

en: Transaction mode used for processing orders.
uk: Метод платежу для оплати рахунків.

en: Order id prefix
uk: Префікс ідентифікатора замовлення

en: Communication error
uk: Помилка зв'язку

en: Capture
uk: Захопити

en: Please wait
uk: Будь ласка, зачекайте

en: Persistent
uk: Постійний

en: Sales
uk: Продажі

en: Credits
uk: Подяки

en: Last Month
uk: Останній місяць

en: Generate
uk: Згенерувати

en: Tax
uk: Податки

en: Test Mode
uk: Тестовий режим

en: Email Settings
uk: Параметри ел. пошти

en: API Login ID and Transaction Key
uk: API Login ID і Transaction Key

en: Transaction Key
uk: Ключ транзакції

en: AIM settings
uk: Налаштування AIM

en: These settings pertain to the Authorize.Net AIM payment method for card not present transactions.
uk: Ці настроювання ставляться до способу платежу Authorize.Net AIM для несправжніх операцій карти.

en: Only specify a developer test account if you login to your account through https://test.authorize.net.<br/>Adjust to live transactions when you are ready to start processing real payments.
uk: Укажіть тільки тестовий обліковий запис розроблювача, якщо ви заходите на сайт через  https://test.authorize.net.<br/> Перейдіть до живих операцій, коли почнете обробляти реальні платежі.

en: Live transactions in a live account
uk: Живі операції в живому обліковому записі

en: Test transactions in a live account
uk: Тестові операції в живому обліковому записі

en: Developer test account transactions
uk: Операції в тестовому обліковому записі розроблювача

en: Tell Authorize.net to e-mail the customer a receipt based on your account settings.
uk: Попросити Authorize.net надіслати клієнтові електронне повідомлення, засноване на ваших настроюваннях облікового запису.

en: ARB settings
uk: Настроювання ARB

en: These settings pertain to the Authorize.Net Automated Recurring Billing service.
uk: Ці настроювання ставляться до Automated Recurring Billing service Authorize.Net

en: Only specify developer mode if you login to your account through https://test.authorize.net.<br />Adjust to production mode when you are ready to start processing real recurring fees.
uk: Вказуйте режим розробника лише якщо ви входите через свій обліковий запис на https://test.authorize.net.<br />Коли будете готові до обробку справжніх періодичних платежів перейдіть до режиму експлуатації.

en: Developer test
uk: Тест розроблювача

en: MD5 Hash
uk: MD5-Геш

en: CIM settings
uk: Налаштування CIM

en: These settings pertain to the Authorize.Net Customer Information Management service.
uk: Ці параметри відносяться до служби управління інформацією клієнтів (CIM) Authorize.Net.

en: Always create a CIM profile for securely storing CC info for later use.
uk: Для безпечного зберігання даних кредитних карток в подальших використаннях завжди створюйте профіль CIM.

en: Type: @type<br />ID: @id
uk: Тип: @type<br />ID: @id

en: Service not supported by issuer
uk: Служба не підтримується емітентом

en: Address information is unavailable
uk: Відомості про адресу недоступна

en: Not Processed
uk: Не оброблений

en: Void
uk: Порожньо

en: Unit of time
uk: Одиниця часу

en: Expiration Month
uk: Місяць закінчення дії

en: Expiration Year
uk: Рік закінчення дії

en: Are you sure you want to delete this payment?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити цей платіж?

en: Review order
uk: Перевірка замовлення

en: Submit order
uk: Зробити замовлення

en: API username
uk: Ім'я користувача API

en: API password
uk: Пароль API

en: Payment action
uk: Операція платежу

en: The authorization has failed and cannot be captured.
uk: Не вдалося виконати уповноваження і неможливо провести списання

en: The authorization has been voided.
uk: Уповноваження було порожнім.

en: Address matched; postal code did not
uk: Адреса збігається; поштовий індекс - ні

en: Address and postal code matched
uk: Адреса і поштовий індекс збігається

en: Postal code matched; address did not
uk: Поштовий індекс збігається; адреса - ні

en: Service not supported
uk: Сервіс не підтримується

en: An unknown error occurred.
uk: Виникла невідома помилка.

en: Matched
uk: Збігається

en: No match
uk: Немає збігів

en: Service not available
uk: Сервіс недоступний

en: Unkown error
uk: Невідома помилка

en: Not processed
uk: Не оброблено

en: Waiting on you to capture the funds per your authorization settings.
uk: Очікує на зняття вами коштів згідно налаштувань уповноваження.

en: eCheck has not yet cleared.
uk: Взаємозалік для eCheck ще не виконаний.

en: Your e-mail address is not yet registered or confirmed.
uk: Ваша електронна пошта не зареєстрована або не підтверджена.

en: Apply to order
uk: Застосувати до замовлення

en: Delete option
uk: Видалити параметр

en: Cart settings
uk: Налаштування кошика

en: Hide block if cart is empty.
uk: Сховати блок якщо кошик пустий.

en: Minimum order subtotal
uk: Сума мінімального замовлення

en: Optionally specify a minimum allowed subtotal for a cart to proceed to checkout.
uk: Ви можете ввести мінімально припустиму суму замовлення для оформлення.

en: Anonymous cart duration
uk: Тривалість анонімного кошика

en: Minute(s)
uk: Хвилин(и)

en: Hour(s)
uk: Годин(и)

en: Authenticated cart duration
uk: Тривалість кошика авторизованого користувача

en: File downloads
uk: Завантаження файлів

en: No downloads found
uk: Не знайдене завантажень

en: The IP address %ip
uk: IP адреса %ip

en: Notified
uk: Сповіщено

en: Search using date range.
uk: Шукати у періоді часу.

en: Purchasing Information:
uk: Інформація про покупку:

en: E-mail Address:
uk: Адреса електронної пошти:

en: Billing Address:
uk: Адреса платника:

en: Billing Phone:
uk: Номер телефону платника:

en: Shipping Phone:
uk: Контактний номер телефону:

en: Order Grand Total:
uk: Загальна сума замовлення:

en: Payment Method:
uk: Спосіб оплати:

en: Order Summary:
uk: Перегляд замовлення:

en: Street address 1
uk: Адреса 1

en: Street address 2
uk: Адреса 2

en: You must enter a positive number.
uk: Ви повинні ввести позитивне число.

en: Donations
uk: Фінансова допомога

en: Mexican Peso
uk: Мексиканське песо

en: Remote
uk: Віддалений

en: Billing Information
uk: Інформація про платника

en: Autocomplete
uk: Автодоповнення

en: Bundle
uk: Пакет

en: Font Settings
uk: Установки шрифтів

en: Test mode
uk: Тестовий режим

en: Order Status
uk: Статус замовлення

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Publish Content
uk: Опублікувати Матеріал

en: Commission
uk: Комісія

en: Customize This Report
uk: Персоналізувати цей звіт

en: This Month
uk: Цей Місяць

en: Last 30 days
uk: Попередні 30 днів

en: Delivered
uk: Доставлено

en: Backend
uk: Сервер

en: E-mail Address
uk: Адреса ел. пошти

en: Checkbox
uk: Прапорець

en: Authorize.net requires the PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> library.
uk: Для Authorize.net необхідна бібліотека PHP <a href='!curl_url'>cURL</a>.

en: view order
uk: переглянути замовлення

en: Once your download is finished, you must refresh the page to download again. (Provided you have permission)
uk: Після закінчення завантаження файлу ви повинні обновити сторінку якщо прагнете почати завантаження знову. (Якщо у вас є дозвіл)

en: Checkout form
uk: Форма оформлення замовлення

en: - Choose an operation -
uk: - Оберіть операцію -

en: Purchases
uk: Покупки

en: Bank
uk: Банк

en: Account number
uk: Номер рахунку

en: click here
uk: натисніть тут

en: Account ID
uk: Ідентифікатор рахунку

en: Partner
uk: Партнер

en: Proxy authorization failed
uk: Помилка авторизації проксі

en: Out of memory
uk: Недостатньо пам'яті

en: 7 Days
uk: 7 днів

en: 15 Days
uk: 15 днів

en: 30 Days
uk: 30 днів

en: Font Color
uk: Колір шрифту

en: Verified
uk: Перевірено

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Recurring
uk: Періодично

en: Shipping Address
uk: Адреса отримувача

en: Payment Method
uk: Спосіб оплати

en: Product Type
uk: Тип товару

en: Block Content
uk: Вміст блоку

en: Faeroese
uk: Фарерська

en: Make sticky
uk: Закріпити вгорі

en: The user id
uk: Ідентифікатор користувача

en: Module Name
uk: Назва Модулю

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Coupon code
uk: Код купону

en: View active coupons.
uk: Переглянути активні купони.

en: View inactive coupons.
uk: Переглянути неактивні купони.

en: Edit an existing coupon.
uk: Редагувати наявний купон.

en: Maximum number of redemptions (per code)
uk: Максимальна кількість погашень (за кодом)

en: Maximum number of redemptions (per user)
uk: Максимальна кількість погашень (за користувачем)

en: Coupon code already used by %name.
uk: Код купону вже використаний користувачем %name.

en: Edit template
uk: Редагувати шаблон

en: Gift
uk: Дарований

en: log in
uk: увійти

en: Structure
uk: Структура

en: Display an update message when an item is added to the cart through an add to cart form.
uk: Показувати повідомлення про те, що товар був доданий до кошика через форму "додати у кошик".

en: Account Number
uk: Номер рахунку

en: Character Set
uk: Набір символів

en: Customer Information
uk: Інформація споживача

en: Option Name
uk: Назва параметра

en: Layout Settings
uk: Параметри розкладки

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: Add
uk: Додати

en: Secret
uk: Таємний

en: Upload a new file
uk: Відвантажити новий файл

en: Remote Settings
uk: Віддалені налаштування

en: Order type
uk: Тип замовлення

en: Order Date:
uk: Дата замовлення:

en: Mailing Address
uk: Поштова адреса

en: Renewal
uk: Поновлення

en: The unique ID for this @export.
uk: Унікальний ідентифікатор для цього @export.

en: Are you sure you want to delete this account?
uk: Вилучити цей обліковий запис?

en: Unique key
uk: Унікальний ключ

en: Nothing
uk: Нічого

en: IP Addresses
uk: IP-адреси

en: Afghan Afghani
uk: Афганський Афгані

en: Angolan Kwanza
uk: Ангольска кванза

en: Argentine Peso
uk: Аргентинське песо

en: Aruban Florin
uk: Арубський флорін

en: Barbadian Dollar
uk: Барбадоський долар

en: Bangladeshi Taka
uk: Бангладеська така

en: Burundian Franc
uk: Бурундійський франк

en: Brunei Dollar
uk: Брунейський долар

en: Bolivian Boliviano
uk: Болівіано

en: Brazilian Real
uk: Бразильський реал

en: Bahamian Dollar
uk: Багамський долар

en: Belize Dollar
uk: Белізький долар

en: Congolese Franc
uk: Конголезький франк

en: Chilean Peso
uk: Чилійське песо

en: Colombian Peso
uk: Колумбійське песо

en: Costa Rican Colón
uk: Костариканський колон

en: Cape Verdean Escudo
uk: Ескудо Кабо-Верде

en: Djiboutian Franc
uk: Джибутійський франк

en: Dominican Peso
uk: Домініканське песо

en: Algerian Dinar
uk: Алжирський динар

en: Estonian Kroon
uk: Естонська крона

en: Egyptian Pound
uk: Єгипетський фунт

en: Ethiopian Birr
uk: Ефіопський бир

en: Fijian Dollar
uk: Фіджийський долар

en: Falkland Islands Pound
uk: Фунт Фолклендських островів

en: Gibraltar Pound
uk: Гібралтарський фунт

en: Gambian Dalasi
uk: Гамбійський даласі

en: Guinean Franc
uk: Гвінейський франк

en: Guatemalan Quetzal
uk: Гватемальський кецаль

en: Honduran Lempira
uk: Гондураська  лемпіра

en: Croatian Kuna
uk: Хорватська куна

en: Haitian Gourde
uk: Гаїтянський гурд

en: Indonesian Rupiah
uk: Індонезійська рупія

en: Israeli New Sheqel
uk: Ізраїльський новий шекель

en: Indian Rupee
uk: Індійська рупія

en: Icelandic Króna
uk: Ісландська крона

en: Jamaican Dollar
uk: Ямайський долар

en: Kenyan Shilling
uk: Кенійський шилінг

en: Comorian Franc
uk: Коморський франк

en: South Korean Won
uk: Південнокорейська вона

en: Cayman Islands Dollar
uk: Долар Кайманових островів

en: Lebanese Pound
uk: Ліванський фунт

en: Liberian Dollar
uk: Ліберійський долар

en: Lesotho Loti
uk: Лоті Лесото

en: Lithuanian Litas
uk: Литовський лит

en: Latvian Lats
uk: Латвійський лат

en: Macanese Pataca
uk: Патака Макао

en: Mauritanian Ouguiya
uk: Мавританська угія

en: Mauritian Rupee
uk: Маврикійська рупія

en: Malaysian Ringgit
uk: Малайзійський рінгіт

en: Mozambican Metical
uk: Мозамбіцький метікал

en: Namibian Dollar
uk: Намібійський долар

en: Nigerian Naira
uk: Нігерійська найра

en: Nepalese Rupee
uk: Непальська рупія

en: Panamanian Balboa
uk: Панамське бальбоа

en: Peruvian Nuevo Sol
uk: Перуанський новий соль

en: Papua New Guinean Kina
uk: Кіна Папуа — Нової Гвінеї

en: Philippine Peso
uk: Філіппінське песо

en: Pakistani Rupee
uk: Пакистанська рупія

en: Romanian Leu
uk: Румунський лей

en: Serbian Dinar
uk: Сербський динар

en: Saudi Riyal
uk: Саудівський ріал

en: Solomon Islands Dollar
uk: Долар Соломонових островів

en: Seychellois Rupee
uk: Сейшельська рупія

en: Sierra Leonean Leone
uk: Леоне Сьєрра-Леоне

en: Somali Shilling
uk: Сомалійський шилінг

en: Surinamese Dollar
uk: Суринамський долар

en: São Tomé and Príncipe Dobra
uk: Добра Сан-Томе і Принсіпі

en: Swazi Lilangeni
uk: Свазілендський ліланджені

en: Thai Baht
uk: Тайський бат

en: Tongan Paʻanga
uk: Тонганська паанга

en: Turkish Lira
uk: Турецька ліра

en: Trinidad and Tobago Dollar
uk: Долар Тринідаду та Тобаго

en: New Taiwan Dollar
uk: Новий тайванський долар

en: Tanzanian Shilling
uk: Танзанійський шилінг

en: Ukrainian Hryvnia
uk: Українська гривня

en: Ugandan Shilling
uk: Угандійський шилінг

en: United States Dollar
uk: Долар США

en: Uruguayan Peso
uk: Уругвайське Песо

en: Vanuatu Vatu
uk: Вануатський вату

en: Samoan Tala
uk: Самоанська тала

en: East Caribbean Dollar
uk: Східно-карибський долар

en: Yemeni Rial
uk: Єменський Реал

en: South African Rand
uk: Південноафриканський ранд

en: Zambian Kwacha
uk: Замбійська квача

en: Data export
uk: Експорт даних

en: Hash
uk: Геш

en: PayPal Email
uk: Електронна адреса PayPal

en: Asc
uk: Зрост

en: Russian Ruble
uk: Московський рубль

en: IPN
uk: Індивідуальний податковий номер

en: Master
uk: Головне

en: Gateway
uk: Шлюз

en: Coupon Code
uk: Код купона

en: Type: !type
uk: Тип: !type

en: Initial
uk: Початковий

en: Bulgarian Lev
uk: Болгарський лев

en: United Arab Emirates Dirham
uk: Дирхам Об’єднаних Арабських Еміратів

en: Moroccan Dirham
uk: Марокканський дірхам

en: Polish Złoty
uk: Польський злотий

en: Ad Type
uk: Тип оголошення.

en: Promote content
uk: Вивести матеріал

en: Memberships
uk: Участі

en: Redemption
uk: Виведення

en: Kyrgyzstani Som
uk: Киргизький сом

en: Order Number
uk: Номер замовлення

en: Tax Rate
uk: Податкова ставка

en: Individual
uk: Індивідуальний

en: Edit an Order
uk: Редагувати замовлення

en: Language Code
uk: Код мови

en: A list of products in the order.
uk: Перелік товарів в замовленні.

en: Update URL
uk: URL оновлення

en: Redirect Settings
uk: Налаштування переспрямування

en: Botswana Pula
uk: Пула Ботсвани

en: Moldovan Leu
uk: Молдовський лей

en: Force
uk: Сила

en: Subscription Info
uk: Відомості про підписку

en: Armenian Dram
uk: Вірменський драм

en: Bermudian Dollar
uk: Бермудський долар

en: Kazakhstani Tenge
uk: Казахський тенге

en: Sri Lankan Rupee
uk: Рупія Шрі-Ланки

en: Malagasy Ariary
uk: Малагасійське аріарі

en: Paraguayan Guaraní
uk: парагвайська гуарані

en: Qatari Riyal
uk: Катарський ріал

en: Venezuelan Bolívar
uk: Венесуельський болівар

en: The node teaser
uk: Анонс матеріалу

en: Webhook URL
uk: URL веб-хука

en: Account %name has been deleted.
uk: Обліковий запис %name було вилучено.

en: Order information
uk: Відомості про замовлення

en: See 2Checkout documentation for language codes.
uk: Дивіться документацію з 2Checkout щодо кодів мов.

en: The amount that will be charged each period.
uk: Сума, що буде стягнута за кожний період.

en: Plan ID
uk: Ідентифікатор плану

en: View Price
uk: Показати ціну
