MoneySuite (7.x-10.1) - en to gu translation catalogue (121 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Transaction ID
gu: લેવડ-દેવડ આઇડી

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Email address
gu: ઈ-મેઈલ સરનામુ

en: Item
gu: નંગ

en: Transactions
gu: વ્યવહારો

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Confirm
gu: ખાતરી કરો

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: more
gu: વધુ

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Administration
gu: સંચાલન

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Size
gu: માપ

en: Search
gu: શોધ

en: Weekly
gu: સાપ્તાહિક

en: Monthly
gu: માસિક

en: None
gu: એકે નહિ

en: This action cannot be undone.
gu: આ ક્રિયા પૂર્વવત્ કરી શકાતી નથી.

en: Test
gu: પરીક્ષણ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Required
gu: જરૂરી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: Save
gu: સાચવો

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Time
gu: સમય

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: Length
gu: લંબાઈ

en: Text
gu: લખાણ

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Continue
gu: ચાલુ રાખો

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Error
gu: ભુલ

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: Node
gu: નોડ

en: Required?
gu: ફરજિયાત?

en: All
gu: બધા

en: Active
gu: સક્રિય

en: Year
gu: વર્ષ

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Not found
gu: મળ્યું નહિ

en: Never
gu: કદી નહી

en: Signature
gu: હસ્તાક્ષર

en: Width
gu: પહોળાઈ

en: Height
gu: ઊંચાઈ

en: This field is required.
gu: આ ક્ષેત્ર જરૂરી છે.

en: 1 day
gu: ૧ દિવસ

en: 1 year
gu: ૧ વર્ષ

en: Month
gu: મહિનો

en: Details
gu: વિગતો

en: Unlimited
gu: અમર્યાદિત

en: Send
gu: મોકલો

en: Method
gu: પદ્ધતિ

en: Day
gu: દિવસ

en: January
gu: જાન્યુઆરી

en: February
gu: ફેબ્રુઆરી

en: March
gu: માર્ચ

en: April
gu: એપ્રિલ

en: May
gu: મે

en: June
gu: જૂન

en: July
gu: જુલાઈ

en: August
gu: ઓગસ્ટ

en: September
gu: સપ્ટેમ્બર

en: October
gu: ઓક્ટોબર

en: November
gu: નવેમ્બર

en: December
gu: ડિસેમ્બર

en: Other
gu: અન્ય

en: Color
gu: રંગ

en: Destination
gu: લક્ષ્યસ્થાન

en: Users
gu: વપરાશકર્તાઓ

en: Save changes
gu: સંપાદનો સાચવો

en: Optional
gu: વૈકલ્પિક

en: Add group
gu: જૂથ ઉમેરો

en: Duration
gu: સમયગાળો

en: Server settings
gu: સર્વર ની ગોઠણીઓ

en: City
gu: શહેર

en: Hidden
gu: છુપાયેલુ

en: Approved
gu: મંજૂર

en: Key
gu: ચાવી

en: English
gu: અંગ્રેજી

en: French
gu: ફ્રેન્ચ

en: Italian
gu: ઇટાલિયન

en: Accepted
gu: સ્વીકારેલા

en: Not available
gu: ઉપલબ્ધ નથી

en: Failed
gu: નિષ્ફળ થયું

en: User name
gu: વપરાશકર્તાનુ નામ

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Select
gu: પસંદ કરો

en: Publish
gu: પ્રકાશિત કરો

en: @count days
gu: @count દિવસો

en: 1 week
gu: ૧ અઠવાડિયુ

en: @count weeks
gu: @count અઠવાડિયા

en: Blue
gu: વાદળી

en: « first
gu: પ્રથમ

en: Account
gu: ખાતુ

en: Reports
gu: અહેવાલો

en: Autocomplete
gu: સ્વત: પૂર્ણ

en: Bundle
gu: બંડલ

en: Edit URL
gu: URL સંપાદિત કરો
