MoneySuite (7.x-10.1) - en to mr translation catalogue (140 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Transaction ID
mr: व्यवहार क्रमांक

en: Value
mr: किंमत

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Email address
mr: ईमेल पत्ता

en: Transactions
mr: व्यवहार

en: Type
mr: प्रकार

en: Actions
mr: कृती

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: more
mr: आणखी

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: Currency
mr: चलन

en: Action
mr: कृती

en: Quantity
mr: प्रमाण

en: Purchased
mr: खरेदी केले

en: Help Text
mr: मदत अक्षर

en: Download
mr: डाउनलोड

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Size
mr: आकार

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Weekly
mr: साप्ताहिक

en: Monthly
mr: मासिक(Monthly)

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Test
mr: चाचणी

en: Message
mr: संदेश

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Country
mr: देश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Required
mr: आवश्यक

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: General settings
mr: सामान्य संरचना

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Time
mr: वेळ

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: Length
mr: लांबी

en: History
mr: इतिहास

en: Filename
mr: फाईलचे नाव

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Text
mr: अक्षर

en: Total
mr: एकूण

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Error
mr: तृटी

en: Options
mr: विकल्प

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Node
mr: शाखा

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Done
mr: पूर्ण झाले

en: Year
mr: वर्ष

en: Page
mr: पान

en: Not found
mr: सापडले नाही

en: Never
mr: कधीही नाही

en: You must enter a valid e-mail address.
mr: तुम्ही योग्य ईमेल पत्ता एंटर करायलाच हवा

en: From
mr: कडून

en: Signature
mr: हस्ताक्षर

en: Click here
mr: येथे क्लिक करा

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: 1 day
mr: १ दिवस

en: 1 year
mr: १ वर्ष

en: Card Type
mr: कार्ड चा प्रकार

en: Card Number
mr: कार्डचा क्रमांक

en: Start Date
mr: सुरुवातीचा दिनांक

en: Month
mr: महिना

en: Price
mr: किंमत

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: Phone
mr: दूरध्वनी

en: Customer Name
mr: ग्राहकाचे नाव

en: Address
mr: पत्ता

en: State
mr: राज्य

en: Send
mr: पाठवा

en: Printed
mr: छापील

en: Sell Price
mr: विक्री किंमत

en: Owner
mr: मालक

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: Day
mr: दिवस

en: here
mr: येथे

en: January
mr: जानेवारी

en: February
mr: फेब्रुवारी

en: March
mr: मार्च

en: April
mr: एप्रिल

en: May
mr: मे

en: June
mr: जून

en: July
mr: जूलै

en: August
mr: ऑगस्ट

en: September
mr: स्पटेंबर

en: October
mr: ओक्टोंबर

en: November
mr: नोव्हेंबेर

en: December
mr: डिसेंबर

en: Color
mr: रंग

en: months
mr: महिने

en: Referrer
mr: शिफारसदार

en: Save changes
mr: बदल संरक्षित करा

en: Optional
mr: पर्यायी

en: Random
mr: अननुक्रमाने

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: English
mr: इंग्लीश

en: French
mr: फ्रेंच

en: Italian
mr: इटॅलियन

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: Days
mr: दिवस

en: Hours
mr: तास

en: Publish
mr: प्रकाशित

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: Rebuild
mr: पुनर्बांधणी

en: Dutch
mr: डच

en: German
mr: जर्मन

en: Swedish
mr: स्वीडिश

en: Account
mr: खाते

en: Reports
mr: अहवाल

en: Bundle
mr: बंडल

en: Structure
mr: आराखडा
