MoneySuite (7.x-10.2) - en to it translation catalogue (514 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Transaction ID
it: ID transazione

en: Value
it: Valore

en: Username
it: Nome utente

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Item
it: Elemento

en: Transactions
it: Transazioni

en: Type
it: Tipo

en: Actions
it: Azioni

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Unsubscribe
it: Annulla iscrizione

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: more
it: altro

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Administration
it: Amministrazione

en: Currency
it: Valuta

en: Action
it: Azione

en: Quantity
it: Quantità

en: Purchased
it: Acquistato

en: Download
it: Scarica

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Size
it: Dimensione

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Weekly
it: Settimanalmente

en: Monthly
it: Mensile

en: None
it: Nessuno

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Message
it: Messaggio

en: Country
it: Paese

en: Weight
it: Peso

en: Image
it: Immagine

en: Required
it: Obbligatorio

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Font Size
it: Dimensione carattere

en: Default
it: Predefinito

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Time
it: Data e ora

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Length
it: Lunghezza

en: History
it: Cronologia

en: Filename
it: Nome file

en: Notes
it: Note

en: Text
it: Testo

en: Total
it: Totale

en: User
it: Utente

en: Continue
it: Continua

en: Email
it: E-mail

en: Email Address
it: Indirizzo e-mail

en: User ID
it: ID utente

en: Error
it: Errore

en: Options
it: Opzioni

en: Created
it: Creato

en: Node
it: Nodo

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: All
it: Tutti

en: days
it: giorni

en: Active
it: Attivo

en: Done
it: Fatto

en: Year
it: Anno

en: Page
it: Pagina

en: User settings
it: Impostazioni utente

en: Added
it: Aggiunto

en: Not found
it: Non trovato

en: Module
it: Modulo

en: Never
it: Mai

en: You must enter a valid e-mail address.
it: Devi inserire un indirizzo e-mail valido.

en: From
it: Da

en: Signature
it: Firma

en: Widget type
it: Tipo di widget

en: Click here
it: Clicca qui

en: Mode
it: Modalità

en: Success
it: Riuscito

en: N/A
it: N/D

en: Items
it: Elementi

en: Node Title
it: Titolo del nodo

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: This field is required.
it: Questo campo è obbligatorio.

en: 1 day
it: 1 giorno

en: Card Type
it: Tipo carta

en: Card Number
it: Numero carta

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: Month
it: Mese

en: Details
it: Dettagli

en: Qty
it: Qtà

en: Price
it: Prezzo

en: End Date
it: Data inizio

en: Product ID
it: ID prodotto

en: Amount
it: Importo

en: Unlimited
it: Nessun limite

en: Add to cart
it: Aggiungi al carrello

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: State
it: Stato

en: Send
it: Invia

en: Desc
it: Disc

en: Invoice
it: Fattura

en: Code
it: Codice

en: Inactive
it: Inattivo

en: Stock
it: Scorta

en: Owner
it: Proprietario

en: Payment
it: Pagamento

en: Payments
it: Pagamenti

en: Method
it: Metodo

en: Day
it: Giorno

en: here
it: qui

en: Start
it: Inizio

en: End
it: Fine

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Mag

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre

en: Downloads
it: Download

en: Other
it: Altro

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Link URL
it: URL del link

en: SKU
it: Codice

en: Deny
it: Blocca

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Sent
it: Inviato

en: months
it: mesi

en: Destination
it: Destinazione

en: Class
it: Classe

en: Users
it: Utenti

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Checkout
it: Vai alla cassa

en: Clone
it: Clona

en: Optional
it: Opzionale

en: Order
it: Ordina

en: Random
it: Casuale

en: Credit Card
it: Carta di Credito

en: IP Address
it: Indirizzo IP

en: Pattern
it: Modello

en: Level
it: Livello

en: Expiration
it: Scadenza

en: Expiration Date
it: Data scadenza

en: Duration
it: Durata

en: Weeks
it: Settimane

en: Server settings
it: Impostazioni server

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: Street
it: Via

en: City
it: Città

en: Phone number
it: Telefono

en: Sort by
it: Ordina per

en: Rules
it: Regole

en: Modified
it: Modificato

en: Hidden
it: Nascosto

en: Approved
it: Approvato

en: Pending
it: In sospeso

en: English
it: Inglese

en: French
it: Francese

en: Italian
it: Italiano

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Date/Time
it: Data/Ora

en: Accept
it: Accetta

en: Accepted
it: Accettati

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Display name
it: Nome visualizzato

en: day
it: giorno

en: Default Display
it: Visualizzazione Predefinita

en: Entity
it: Entità

en: None.
it: Nessuno.

en: Fixed
it: Fisso

en: Revert
it: Ripristina

en: Unit
it: Unità

en: Days
it: Giorni

en: Months
it: Mesi

en: Hours
it: Ore

en: Production
it: Produzione

en: Info
it: Informazioni

en: Taxes
it: Imposte

en: Match
it: Riscontro

en: Installed
it: Installato

en: Scope
it: Portata

en: Cart
it: Carrello

en: Delete coupon
it: Cancella Coupon

en: Discount
it: Sconto

en: Day(s)
it: Giorno(i)

en: Week(s)
it: Settimana(e)

en: Year(s)
it: Anno(i)

en: Product
it: Prodotto

en: Subtotal
it: Totale parziale

en: Order Summary
it: Riepilogo ordine

en: Billing address
it: Indirizzo di fatturazione

en: Shipping address
it: Indirizzo di spedizione

en: Payment method
it: Metodo di pagamento

en: Balance
it: Saldo

en: Completed
it: Completato

en: Failed
it: Non riuscito

en: Refund
it: Rimborso

en: Products
it: Prodotti

en: Total:
it: Totale:

en: Orders
it: Ordini

en: Add to Cart
it: Aggiungi al carrello

en: User name
it: Nome utente

en: Purchase
it: Totale ordine

en: Credit
it: Credito

en: Percentage
it: Percentuale

en: Delete File
it: Elimina file

en: Storage
it: Archiviazione

en: Apply
it: Applica

en: Select
it: Scegliere

en: Approval queue
it: Coda di approvazione

en: Publish
it: Pubblica

en: years
it: anni

en: weeks
it: settimane

en: @count days
it: @count giorni

en: Order ID
it: ID ordine

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
it: Si è verificato un errore durante il pagamento. Vi preghiamo di contattarci al fine di garantire l'invio dell'ordine.

en: A payment has been accepted.
it: Un pagamento è stato accettato.

en: Plan
it: Piano

en: Unavailable
it: Non disponibile

en: Usage
it: Utilizzo

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Addresses
it: Indirizzi

en: Cancelled
it: Annullato

en: Order #
it: Ordine #

en: Rebuild
it: Ricostruisci

en: Years
it: Anni

en: Offset
it: Scostamento

en: Danish
it: Danese

en: Dutch
it: Olandese

en: German
it: Tedesco

en: Polish
it: Polacco

en: Swedish
it: Svedese

en: Print
it: Stampa

en: Account
it: Profilo

en: Canadian Dollar
it: Dollaro canadese

en: Fee
it: Corrispettivo

en: Thank You
it: Grazie

en: Transaction mode
it: Modalità di transazione

en: Authorization
it: Autorizzazione

en: Reports
it: Resoconti

en: Revenue
it: Entrate

en: Submit Order
it: Invia ordine

en: Australian Dollar
it: Dollaro australiano

en: Japanese Yen
it: Yen giapponese

en: Swiss Franc
it: Franco svizzero

en: Danish Krone
it: Corona danese

en: Hong Kong Dollar
it: Dollaro di Hong Kong

en: Hungarian Forint
it: Forint ungherese

en: Norwegian Krone
it: Corona norvegiese

en: New Zealand Dollar
it: Dollaro neozelandese

en: Swedish Krona
it: Corona svedese

en: Singapore Dollar
it: Dollaro di Singapore

en: Started
it: Iniziato

en: Not checked
it: Non selezionato

en: Radios
it: Pulsanti di opzione

en: Shipping Address:
it: Indirizzo spedizione:

en: Order #:
it: Ordine #

en: Seller
it: Venditore

en: Merchant ID
it: ID negoziante

en: Signup
it: Iscrizione

en: Enter
it: Inserisci

en: No response
it: Nessuna risposta

en: Order complete
it: Ordine completato

en: Delete discount
it: Elimina sconto

en: Sales
it: Vendite

en: PayPal IPN
it: Notifica Immediata del Pagamento (IPN) PayPal

en: Generate
it: Genera

en: Tax
it: Imposta

en: Test Mode
it: Modalità test

en: AIM settings
it: Impostazioni AIM

en: ARB settings
it: Impostazioni ARB

en: MD5 Hash
it: Hash MD5

en: CIM settings
it: Impostazioni CIM

en: Address information is unavailable
it: Informazioni sull'indirizzo non disponibili

en: Not Processed
it: Non processato

en: Void
it: Vuoto

en: Unit of time
it: Unità di tempo

en: Expiration Month
it: Mese di scadenza

en: Expiration Year
it: Anno di scadenza

en: Are you sure you want to delete this payment?
it: Sei sicuro di voler eliminare questo pagamento?

en: Review order
it: Riepilogo ordine

en: Review payment
it: Rivedi pagamento

en: Submit order
it: Invia ordine

en: PayPal - pay without sharing your financial information.
it: PayPal - paga senza condividere le tue informazioni finanziarie.

en: PayPal Website Payments Standard
it: Procedura di pagamento standard PayPal su sito web

en: Sign up for and use a Sandbox account for testing.
it: Registrati e usa un account Sandbox per effettuare i test.

en: API credentials
it: API delle credenziali

en: !link for information on obtaining credentials.  You need to acquire an API Signature.  If you have already requested API credentials, you can review your settings under the API Access section of your PayPal profile.
it: !link per informazioni su come ottenere le credenziali. Hai bisogno di acquistare una Firma API. Se hai già richiesto delle credenziali API, puoi rivedere le tue impostazioni sotto la sezione Accesso API del tuo profilo PayPal.

en: Payment action
it: Azione pagamento

en: You have denied the customer's payment.
it: Hai negato il pagamento del cliente.

en: The authorization has failed and cannot be captured.
it: L'autorizzazione è fallita e non può essere presa.

en: The customer's attempted payment from a bank account failed.
it: Il tentato pagamento del cliente da una banca è fallito.

en: Payment is pending at PayPal: @reason
it: Il pagamento è in sospeso su PayPal: @reason

en: Payment has been reversed by PayPal: @reason
it: Il pagamento è stato rivisto da PayPal: @reason

en: The authorization has been voided.
it: L'autorizzazione è stata evacuata.

en: An error has occurred in your PayPal payment. Please review your cart and try again.
it: Si è verificato un errore nel tuo pagamento PayPal. Per favore rivedi il tuo carrello e prova di nuovo.

en: Your order is not complete until you click the 'Submit order' button below. Your PayPal account will be charged for the amount shown above once your order is placed. You will receive confirmation once your payment is complete.
it: Il tuo ordine non è completo fino a quando non clicchi sul pulsante qui sotto "Invia ordine". Una volta che il tuo ordine è stato inviato, al tuo account PayPal verrà addebitata la somma che trovi qui sopra. Quando il tuo pagamento sarà completo riceverai una conferma.

en: All the address information matched.
it: Tutte le informazioni sull'indirizzo sono state riscontrate correttamente.

en: None of the address information matched; transaction declined.
it: Nessuna delle informazioni sull'indirizzo sono state riscontrate correttamente.; transazione rifiutata.

en: Part of the address information matched.
it: Parte di queste informazioni sull'indirizzo  sono state riscontrate correttamente.

en: The merchant did not provide AVS information. Not processed.
it: Il commerciante non ha fornito informazioni AVS. Non processato.

en: Address not checked, or acquirer had no response. Service not available.
it: Indirizzo non selezionato, oppure l'acquirente non ha dato risposta. Servizio non disponibile.

en: No AVS response was obtained.
it: Non è stata ottenuta nessuna risposta AVS.

en: Address matched; postal code did not
it: L'indirizzo è risultato corrispondere; il codice postale no

en: Nothing matched; transaction declined
it: Nessuna di queste informazioni  sono state riscontrate correttamente; transazione rifiutata.

en: Address and postal code matched
it: Indirizzo e CAP sono stati riscontrati correttamente.

en: Not allowed for MOTO transactions; transaction declined
it: Non permesso per transazioni MOTO; transazione rifiutata

en: Global unavailable
it: Globale non disponibile

en: International unavailable
it: Internazionale non disponibile

en: Postal code matched; address did not
it: Il codice postale è risultato corrisponder; l'indirizzo no

en: Retry for validation
it: Riprova per validazione

en: Service not supported
it: Servizio non supportato

en: An unknown error occurred.
it: Si è verificato un errore sconosciuto.

en: Matched
it: E' risultato corrispondere

en: No match
it: Non è risultato corrispondere

en: The merchant has not implemented CVV2 code handling.
it: Il commerciante non ha implementato la gestione del codice CVV2.

en: Merchant has indicated that CVV2 is not present on card.
it: Il commerciante ha indicato che il CVV2 non è presente sulla carta.

en: Service not available
it: Servizio non disponibile

en: Unkown error
it: Errore sconosciuto

en: Not processed
it: Non processato

en: Customer did not include a confirmed shipping address per your address settings.
it: Il Cliente non ha incluso un indirizzo di spedizione di conferma alle tue impostazioni di indirizzo.

en: Waiting on you to capture the funds per your authorization settings.
it: In attesa da parte tua per accaparrare i fondi per le sue impostazioni di autorizzazione.

en: eCheck has not yet cleared.
it: eCheck non è ancora stato liquidato.

en: You must manually accept or deny this international payment from your Account Overview.
it: Devi accettare manualmente oppure negare questo pagamento internazione dalla tua Panoramica Account.

en: You must manually accept or deny a payment of this currency from your Account Overview.
it: Devi accettare manualmente o negare un pagamento di questa valuta dalla Panoramica Account.

en: Your e-mail address is not yet registered or confirmed.
it: Il tuo indirizzo e-mail non è ancora registrato o confermato.

en: You must upgrade your account to Business or Premier status to receive credit card payments.
it: Devi aggiornare il tuo account allo status Business o Premier per ricevere i pagamenti con carta di credito.

en: You must verify your account before you can accept this payment.
it: Devi verificare il tuo account prima di accettare questo pagamento.

en: Reason unknown; contact PayPal Customer Service for more information.
it: Motivo sconosciuto; contattare il servizio clienti di PayPal per maggiori informazioni.

en: The customer has initiated a chargeback.
it: Il cliente ha avviato un riaddebito.

en: The customer triggered a money-back guarantee.
it: Il cliente ha innescato una garanzia di rimborso.

en: The customer filed a complaint about the transaction.
it: Il cliente ha ordinato una denunica circa la transazione.

en: You gave the customer a refund.
it: Hai dato un rimborso al cliente.

en: Apply to order
it: Applica all'ordine

en: Delete option
it: Elimina opzione

en: Cart settings
it: Impostazioni carrello

en: Hide block if cart is empty.
it: Nascondi il blocco se il carrello è vuoto.

en: Minimum order subtotal
it: Ordine minimo

en: Optionally specify a minimum allowed subtotal for a cart to proceed to checkout.
it: Specifica un importo minimo per poter acquistare (opzione facoltativa).

en: Anonymous cart duration
it: Durata del carrello per gli utenti anonimi

en: Set the length of time products remain in the cart for customers who <strong>have not</strong> logged in.
it: Impostare per quanto tempo i prodotti rimangono nel carrello per i clienti che <strong>non sono</strong> autenticati.

en: Minute(s)
it: Minuto(i)

en: Hour(s)
it: Ora(e)

en: Authenticated cart duration
it: Durata del carrello per gli utenti registrati

en: Set the length of time products remain in the cart for customers who <strong>have</strong> logged in.
it: Impostare per quanto tempo i prodotti rimangono nel carrello per i clienti che <strong>sono</strong> autenticati.

en: View your purchased files.
it: Mostra i file acquistati.

en: File downloads
it: Download file

en: File Downloads
it: Scaricamenti file

en: expires on @date
it: scade il @date

en: No downloads found
it: Nessun download trovato

en: The IP address %ip
it: L'indirizzo IP %ip

en: Notified
it: Notificato

en: Search using date range.
it: Cerca usando un intervallo di date.

en: Purchasing Information:
it: Informazioni sull'acquisto:

en: E-mail Address:
it: Indirizzo e-mail:

en: Billing Address:
it: Indirizzo di addebito:

en: Billing Phone:
it: Telefono:

en: Shipping Phone:
it: Telefono spedizione:

en: Order Grand Total:
it: Totale complessivo ordine:

en: Payment Method:
it: Metodo di pagamento:

en: Order Summary:
it: Riepilogo ordine:

en: Street address 1
it: Indirizzo 1

en: Street address 2
it: Indirizzo 2

en: Mexican Peso
it: Peso messicano

en: Billing Information
it: Informazione di fatturazione

en: Autocomplete
it: Autocompletamento

en: Authorize.net requires the PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> library.
it: Authorize.net richiede la libreria PHP <a href='!curl_url'>cURL</a>.

en: Your PayPal payment was cancelled. Please feel free to continue shopping or contact us for assistance.
it: Il tuo pagamento PayPal è stato annullato. Continua pure a fare la spesa oppure contattaci per assistenza.

en: Once your download is finished, you must refresh the page to download again. (Provided you have permission)
it: Una volta completato il download, è necessario aggiornare la pagina per effettuare un nuovo download (purché tu ne abbia il permesso).

en: Do not use any download acceleration feature to download the file, or you may lock yourself out of the download.
it: Non usare nessuna funzione di accelerazione del download per scaricare il file, altrimenti si può rimanere esclusi dal download.

en: Checkout form
it: Form di checkout

en: - Choose an operation -
it: - Scegli una azione -

en: Purchases
it: Acquisti

en: Account number
it: Numero conto

en: Font Color
it: Colore font

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Payment Method
it: Metodo di pagamento

en: Block Content
it: Contenuto del blocco

en: Make sticky
it: Rendi fisso in cima

en: Coupon code
it: Codice coupon

en: Add new coupon
it: Aggiungi nuovo coupon

en: Edit coupon
it: Modifica coupon

en: Structure
it: Struttura

en: Display an update message when an item is added to the cart through an add to cart form.
it: Visualizza un messaggio di aggiornamento quando un oggetto è aggiunto al carrello attraverso il form «aggiungi al carrello».

en: Integration Settings
it: Impostazioni integrazione

en: Customer Information
it: Informazioni cliente

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: Add
it: Aggiungi

en: Bank Transfer
it: Bonifico

en: Upload a new file
it: Caricamento nuovo file

en: Order type
it: Tipo dell'ordine

en: Order Date:
it: Data ordine:

en: Unique key
it: Chiave univoca

en: Nothing
it: Niente

en: Afghan Afghani
it: Afghani afgano

en: Angolan Kwanza
it: Kwanza angolano

en: Argentine Peso
it: Peso argentino

en: Aruban Florin
it: Fiorino di Aruba

en: Barbadian Dollar
it: Dollaro barbadiense

en: Bangladeshi Taka
it: Taka del Bangladesh

en: Burundian Franc
it: Franco del Burundi

en: Brunei Dollar
it: Dollaro del Brunei

en: Bolivian Boliviano
it: Boliviano

en: Brazilian Real
it: Real brasiliano

en: Bahamian Dollar
it: Dollaro delle Bahamas

en: Belize Dollar
it: Dollaro del Belize

en: Congolese Franc
it: Franco congolese

en: Chilean Peso
it: Peso cileno

en: Colombian Peso
it: Peso colombiano

en: Costa Rican Colón
it: Colón del Costa Rica

en: Cape Verdean Escudo
it: Escudo di Capo Verde

en: Djiboutian Franc
it: Franco di Djibuti

en: Dominican Peso
it: Peso domenicano

en: Algerian Dinar
it: Dinaro algerino

en: Estonian Kroon
it: Corona estone

en: Egyptian Pound
it: Sterlina egiziana

en: Ethiopian Birr
it: Birr etiope

en: Fijian Dollar
it: Dollaro delle Fiji

en: Falkland Islands Pound
it: Sterlina delle Isole Falkland

en: Gibraltar Pound
it: Sterlina di Gibilterra

en: Gambian Dalasi
it: Dalasi del Gambia

en: Guinean Franc
it: Franco della Guinea

en: Guatemalan Quetzal
it: Quetzal guatemalteco

en: Honduran Lempira
it: Lempira honduregno

en: Croatian Kuna
it: Kuna croata

en: Haitian Gourde
it: Gourde haitiano

en: Indonesian Rupiah
it: Rupia indonesiana

en: Israeli New Sheqel
it: Nuovo Shequel israeliano

en: Indian Rupee
it: Rupia indiana

en: Icelandic Króna
it: Corona islandese

en: Jamaican Dollar
it: Dollaro jamaicano

en: Kenyan Shilling
it: Scellino keniota

en: Comorian Franc
it: Franco delle Comore

en: South Korean Won
it: Won sudcoreano

en: Cayman Islands Dollar
it: Dollaro delle isole Cayman

en: Lebanese Pound
it: Sterlina libanese

en: Liberian Dollar
it: Dollaro liberiano

en: Lesotho Loti
it: Loti del Lesotho

en: Lithuanian Litas
it: Litas lituano

en: Latvian Lats
it: Lats lettone

en: Macanese Pataca
it: Pataca macanese

en: Mauritanian Ouguiya
it: Ouguiya mauriziano

en: Mauritian Rupee
it: Rupia mauriziana

en: Malaysian Ringgit
it: Ringgit malese

en: Mozambican Metical
it: Metical del Mozambico

en: Namibian Dollar
it: Dollaro namibiano

en: Nigerian Naira
it: Naira nigeriano

en: Nepalese Rupee
it: Rupia nepalese

en: Panamanian Balboa
it: Balboa panamense

en: Peruvian Nuevo Sol
it: Nuevo Sol peruviano

en: Papua New Guinean Kina
it: Kina di Papua Nuova Guinea

en: Philippine Peso
it: Peso filippino

en: Pakistani Rupee
it: Rupia pakistana

en: Romanian Leu
it: Leu romeno

en: Serbian Dinar
it: Dinaro serbo

en: Saudi Riyal
it: Riyal saudita

en: Solomon Islands Dollar
it: Dollaro delle Isole Solomon

en: Seychellois Rupee
it: Rupie delle Seychelles

en: Sierra Leonean Leone
it: Leone della Sierra Leone

en: Somali Shilling
it: Scellino somalo

en: Surinamese Dollar
it: Dollaro del Suriname

en: São Tomé and Príncipe Dobra
it: Dobra di São Tomé e Príncipe

en: Swazi Lilangeni
it: Lilangeni dello Swazi

en: Thai Baht
it: Baht tailandese

en: Tongan Paʻanga
it: Pa'anga di Tonga

en: Turkish Lira
it: Lira turca

en: Trinidad and Tobago Dollar
it: Dollaro di Trinidad e Tobago

en: New Taiwan Dollar
it: Nuovo dollaro taiwanese

en: Tanzanian Shilling
it: Scellino tanzanese

en: Ukrainian Hryvnia
it: Hryvnia ucraino

en: Ugandan Shilling
it: Scellino ugandese

en: United States Dollar
it: Dollaro statunitense

en: Uruguayan Peso
it: Peso uruguaiano

en: Vanuatu Vatu
it: Vatu di Vanuatu

en: Samoan Tala
it: Tala di Samoa

en: East Caribbean Dollar
it: Dollaro dei Caraibi orientali

en: Yemeni Rial
it: Rial yemenita

en: South African Rand
it: Rand sudafricano

en: Zambian Kwacha
it: Kwacha dello Zambia

en: Data export
it: Esportazione dati

en: Russian Ruble
it: Rublo russo

en: Master
it: Principale

en: Coupon Code
it: Codice Coupon

en: United Arab Emirates Dirham
it: Dirham degli Emirati Arabi Uniti

en: Moroccan Dirham
it: Dirham marocchino

en: Polish Złoty
it: Złoty polacco

en: Promote content
it: Promuovi contenuto

en: Kyrgyzstani Som
it: Som kirghiso

en: Order information
it: Informazioni sull'ordine
