MoneySuite (7.x-10.2) - en to nn translation catalogue (145 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: delete
nn: slett

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Actions
nn: Handlingar

en: Confirm
nn: Stadfest

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: more
nn: meir

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Administration
nn: Administrasjon

en: Quantity
nn: Mengd

en: Download
nn: Last ned

en: File
nn: Fil

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Message
nn: Melding

en: Password
nn: Passord

en: Country
nn: Land

en: Weight
nn: Vekt

en: Image
nn: Bilete

en: Required
nn: Påkrevd

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Field
nn: Felt

en: Label
nn: Etikett

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: Time
nn: Tid

en: View
nn: Sjå på

en: History
nn: Historikk

en: Notes
nn: Notat

en: User
nn: Brukar

en: Continue
nn: Hald fram

en: Error
nn: Feil

en: Created
nn: Laga

en: All
nn: Alle

en: days
nn: dagar

en: Active
nn: Aktiv

en: Year
nn: År

en: Page
nn: Nettside

en: User settings
nn: Brukarinnstillingar

en: Never
nn: Aldri

en: You must enter a valid e-mail address.
nn: Du må oppgje ei gyldig e-post adresse.

en: From
nn: Frå

en: Signature
nn: Signatur

en: Mode
nn: Modus

en: Items
nn: Element

en: This field is required.
nn: Dette feltet er påkrevd.

en: Card Type
nn: Korttype

en: Card Number
nn: Kortnummer

en: Start Date
nn: Startdato

en: Month
nn: Månad

en: Details
nn: Detaljar

en: Qty
nn: Mengd

en: Price
nn: Pris

en: Unlimited
nn: Uavgrensa

en: Phone
nn: Telefon

en: Address
nn: Adresse

en: Code
nn: Kode

en: Payment
nn: Betaling

en: Day
nn: Dag

en: here
nn: her

en: Start
nn: Byrjar

en: End
nn: Sluttar

en: January
nn: Januar

en: February
nn: Februar

en: March
nn: Mars

en: May
nn: Mai

en: June
nn: Juni

en: July
nn: Juli

en: October
nn: Oktober

en: December
nn: Desember

en: Other
nn: Andre

en: Deny
nn: Avslå

en: Class
nn: Klasse

en: Users
nn: Brukarar

en: Save changes
nn: Lagre endringar

en: Optional
nn: Valfri

en: Order
nn: Sorteringsval

en: Random
nn: Vilkårleg

en: Server settings
nn: Tenarinnstillingar

en: City
nn: By

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Hidden
nn: Skjult

en: English
nn: Engelsk

en: French
nn: Fransk

en: Italian
nn: Italiensk

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: Date/Time
nn: Dato/Klokkelsett

en: day
nn: dag

en: Default Display
nn: Standardvisning

en: None.
nn: Ingen.

en: Production
nn: Produksjon

en: Info
nn: Informasjon

en: Match
nn: Samsvar

en: Product
nn: Vare

en: Products
nn: Varer

en: Total:
nn: Sum:

en: Credit
nn: Kreditt

en: Apply
nn: Bruk

en: Approval queue
nn: Godkjenningskø

en: weeks
nn: veker

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
nn: Ein feil oppstod under handsaming av betalinga. Ta kontakt for å forsikre deg om at bestillinga kom fram.

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: Order #
nn: Tinging nr.

en: Danish
nn: Dansk

en: Dutch
nn: Nederlansk

en: German
nn: Tysk

en: Polish
nn: Polsk

en: Swedish
nn: Svensk

en: Print
nn: Skriv ut

en: Account
nn: Konto

en: Reports
nn: Rapportar

en: Submit Order
nn: Send bestilling

en: Order complete
nn: Bestillinga er ferdig

en: ARB settings
nn: Innstillingar for ARB

en: Developer test
nn: Test for utviklarar

en: Service not supported by issuer
nn: Tenesta er ikkje støtta av utgjevar

en: Address information is unavailable
nn: Adresseinformasjon er ikkje tilgjengeleg

en: Not Processed
nn: Ikkje handsama

en: Void
nn: Ugyldig

en: Unit of time
nn: Tidseining

en: Review order
nn: Sjå over tinginga

en: Submit order
nn: Send tinginga

en: Purchasing Information:
nn: Opplysningar om kjøpet:

en: E-mail Address:
nn: E-post-adresse:

en: Dashboard
nn: Styringspanel

en: - All -
nn: - Alle -

en: Faeroese
nn: Færøysk

en: Structure
nn: Struktur

en: Upload a new file
nn: Last opp ei ny fil
