MoneySuite (7.x-10.2) - en to ur translation catalogue (90 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Username
ur: اسم صارف

en: Email address
ur: برقی ڈاک کا پتہ

en: Item
ur: شے

en: Transactions
ur: لین دین

en: Type
ur: قِسم

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Confirm
ur: تصدیق کریں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Unsubscribe
ur: رکنیت منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: more
ur: مزید

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Administration
ur: تنظیم

en: Currency
ur: کرنسی

en: Action
ur: ایکشن

en: Download
ur: ڈاؤن لوڈ کریں

en: File
ur: فائل

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Size
ur: حجم

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Weekly
ur: ہفتہ وار

en: Monthly
ur: ماہانہ

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Test
ur: ٹیسٹ

en: Message
ur: پیغام

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Country
ur: ملک

en: Weight
ur: وزن

en: Image
ur: تصویر

en: Required
ur: درکار

en: Name
ur: نام

en: edit
ur: ترمیم

en: Field
ur: فیلڈ

en: Label
ur: عنوان

en: Preview
ur: جائزہ

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Time
ur: وقت

en: Add
ur: شامل کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Length
ur: لمبائی

en: History
ur: ہسٹری

en: Filename
ur: فائل کا نام

en: Text
ur: متن

en: ID
ur: شناخت

en: User
ur: صارف

en: Email
ur: ای میل

en: Error
ur: خرابی

en: Node
ur: نوڈ

en: Active
ur: فعال

en: Page
ur: صفحہ

en: Mode
ur: طریقۂ کار

en: Items
ur: سرخیاں

en: This field is required.
ur: یہ خانہ لازمی ہے۔

en: Details
ur: تفصیلات

en: Unlimited
ur: لامحدود

en: Code
ur: کوڈ

en: Optional
ur: اختیاری

en: Server settings
ur: سرور کی ترتیبات

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: English
ur: انگریزی

en: French
ur: فرانسیسی

en: Italian
ur: اطالوی

en: ‹ previous
ur: › گزشتہ

en: next ›
ur: اگلا>

en: None.
ur: کوئی نہیں۔

en: « first
ur: » ابتدائی

en: last »
ur: آخری »

en: Danish
ur: ڈینش

en: Dutch
ur: ڈچ

en: German
ur: جرمن

en: Polish
ur: پولش

en: Swedish
ur: سویڈش

en: Bundle
ur: بنڈل

en: Faeroese
ur: فروسیائی
