MoneySuite (7.x-10.3) - en to eo translation catalogue (136 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: Title
eo: Titolo

en: delete
eo: forigu

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Operations
eo: Operacioj

en: Value
eo: Valoro

en: Username
eo: Uzantnomo

en: Type
eo: Tipo

en: Actions
eo: Agoj

en: Confirm
eo: Konfirmu

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: more
eo: pli

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Administration
eo: Administrado

en: Action
eo: Ago

en: Download
eo: Elŝutu

en: File
eo: Dosiero

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Size
eo: Grandeco

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Weekly
eo: Ĉiusemajne

en: None
eo: Neniu

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Password
eo: Pasvorto

en: Country
eo: Lando

en: Weight
eo: Pezo

en: Image
eo: Bildo

en: Required
eo: Bezonata

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: General settings
eo: Ĝeneralaj agordoj

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Save
eo: Konservu

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Time
eo: Tempo

en: Add
eo: Aldonu

en: View
eo: Vidu

en: History
eo: Historio

en: Text
eo: Teksto

en: ID
eo: Identigilo

en: User
eo: Uzanto

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Error
eo: Eraro

en: Created
eo: Kreita

en: Node
eo: Nodo

en: All
eo: Ĉiuj

en: Active
eo: Aktiva

en: Year
eo: Jaro

en: Page
eo: Paĝo

en: User settings
eo: Uzantaj agordoj

en: Never
eo: Neniam

en: You must enter a valid e-mail address.
eo: Vi devas entajpi validan retpoŝtadreson.

en: From
eo: De

en: Signature
eo: Subskribo

en: Mode
eo: Reĝimo

en: Items
eo: Eroj

en: This field is required.
eo: Ĉi tiu kampo estas deviga.

en: Month
eo: Monato

en: Details
eo: Detaloj

en: Unlimited
eo: Senlima

en: Send
eo: Sendu

en: Desc
eo: malkreske

en: Code
eo: Kodo

en: Day
eo: Tago

en: January
eo: januaro

en: February
eo: februaro

en: March
eo: marto

en: April
eo: aprilo

en: May
eo: majo

en: June
eo: junio

en: July
eo: julio

en: August
eo: aŭgusto

en: September
eo: septembro

en: October
eo: oktobro

en: November
eo: novembro

en: December
eo: decembro

en: Other
eo: Alia

en: Color
eo: Koloro

en: Deny
eo: Malpermesu

en: Users
eo: Uzantoj

en: Referrer
eo: Referantoj

en: Optional
eo: Nedeviga

en: Order
eo: Ordo

en: Server settings
eo: Servilaj agordoj

en: City
eo: Urbo

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Rules
eo: Reguloj

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: English
eo: Angla

en: French
eo: Franca

en: Italian
eo: Itala

en: ‹ previous
eo: ‹ antaŭa

en: next ›
eo: sekva ›

en: Date/Time
eo: Dato/Tempo

en: Display name
eo: vidigata nomo

en: None.
eo: Neniu.

en: Revert
eo: Malfari

en: Red
eo: Ruĝa

en: Gray
eo: Griza

en: Apply
eo: Apliku

en: Approval queue
eo: Aproba vico

en: Publish
eo: Publikigu

en: @count weeks
eo: @count semajnoj

en: Green
eo: Verda

en: Blue
eo: Blua

en: « first
eo: « unua

en: last »
eo: fina »

en: Danish
eo: Dana

en: Dutch
eo: Nederlanda

en: German
eo: Germana

en: Norwegian
eo: Norvega

en: Polish
eo: Pola

en: Swedish
eo: Sveda

en: Account
eo: Konto

en: Reports
eo: Raportoj

en: Yellow
eo: Flava

en: Bundle
eo: Fasko

en: Dashboard
eo: Instrumentejo

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Faeroese
eo: Feroa

en: Make sticky
eo: Listigu supren

en: Structure
eo: Strukturo

en: Asc
eo: kreske
