MoneySuite (7.x-10.3) - en to ro translation catalogue (280 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Transaction ID
ro: Tranzacţia cu ID-ul

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Email address
ro: Adresă email

en: Item
ro: Produs

en: Transactions
ro: Tranzacţii

en: Type
ro: Tip

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Unsubscribe
ro: Dezabonare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Administration
ro: Administrare

en: Currency
ro: Monedă

en: Action
ro: Acțiune

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Download
ro: Descarcă

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: Monthly
ro: Lunar

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Message
ro: Mesaj

en: Password
ro: Parolă

en: Country
ro: Ţară

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Required
ro: Necesar

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: General settings
ro: Setări generale

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Font Size
ro: Mărime font

en: Default
ro: Implicit

en: Background Color
ro: Culoare Fundal

en: Time
ro: Ora

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: Length
ro: Lungime

en: History
ro: Istoric

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Notes
ro: Note

en: User Name
ro: Nume utilizator

en: User
ro: Utilizator

en: Continue
ro: Continuare

en: Email
ro: email

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Error
ro: Eroare

en: Options
ro: Opţiuni

en: Created
ro: Creat

en: Node
ro: Nod

en: Required?
ro: Obligatoriu?

en: Advanced Settings
ro: Setări Avansate

en: All
ro: Toate

en: days
ro: zile

en: Active
ro: Activ

en: Done
ro: Gata

en: Year
ro: Anul

en: Page
ro: Pagina

en: User settings
ro: Configurare utilizator

en: Not found
ro: Nu s-a găsit

en: Module
ro: Modul

en: Never
ro: Niciodată

en: You must enter a valid e-mail address.
ro: Trebuie sa introduci o adresa de e-mail validă.

en: From
ro: De la

en: Signature
ro: Semnătura

en: Widget type
ro: Tip control

en: Mode
ro: Mod

en: Success
ro: Succes

en: N/A
ro: N/D

en: Items
ro: Articole

en: Node Title
ro: Titlu Nod

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: 1 day
ro: 1 zi

en: 1 year
ro: 1 an

en: Card Number
ro: Numărul cardului

en: Month
ro: Lună

en: Details
ro: Detalii

en: Qty
ro: Cantitate

en: Price
ro: Preţ

en: Product ID
ro: ID Produs

en: Amount
ro: Suma

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Add to cart
ro: Adaugă în coş

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: State
ro: Status

en: Send
ro: Trimite

en: Desc
ro: Descendent

en: Invoice
ro: Factura

en: Code
ro: Cod

en: Inactive
ro: inactiv

en: Stock
ro: Stoc

en: Owner
ro: Proprietar

en: Payment
ro: Plată

en: Payments
ro: Plăți

en: Members
ro: Membri

en: Method
ro: Metodă

en: Day
ro: Zi

en: here
ro: aici

en: End
ro: Sfârşit

en: January
ro: Ianuarie

en: February
ro: Februarie

en: March
ro: Martie

en: April
ro: Aprilie

en: May
ro: Mai

en: June
ro: Iunie

en: July
ro: Iulie

en: September
ro: Septembrie

en: October
ro: Octombrie

en: November
ro: Noiembrie

en: December
ro: Decembrie

en: Other
ro: Altele

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Color
ro: Culoare

en: Link URL
ro: URL Link

en: SKU
ro: Cod

en: Deny
ro: Interzice

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Sent
ro: Trimis

en: Destination
ro: Destinație

en: Class
ro: Clasă

en: Users
ro: Utilizatori

en: Referrer
ro: Referinţă

en: Save changes
ro: Salvare schimbări

en: Redirect
ro: Redirecționare

en: Checkout
ro: Casă

en: Clone
ro: Clonare

en: Optional
ro: Opţional

en: Order
ro: Comandă

en: Random
ro: Aleatoriu

en: IP Address
ro: Adresă IP

en: Pattern
ro: Model

en: Template
ro: Șablon

en: Expires
ro: Expiră la

en: Add group
ro: Adaugă grup

en: Expiration
ro: Data expirării

en: Duration
ro: Durată

en: Server settings
ro: Configurare server

en: Street
ro: Strada

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Phone number
ro: Număr de telefon

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Rules
ro: Reguli

en: Modified
ro: Modificat

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Approved
ro: Aprobat

en: Pending
ro: În așteptare

en: Key
ro: Cheie

en: English
ro: Engleză

en: French
ro: Franceză

en: Italian
ro: Italiană

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Date/Time
ro: Dată/Timp

en: Accepted
ro: Admis

en: Expired
ro: Expirat

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: Display name
ro: Nume de afişare

en: day
ro: zi

en: Default Display
ro: Afișare Implicită

en: Entity
ro: Entitate

en: None.
ro: Niciunul.

en: Fixed
ro: Fix

en: Revert
ro: Revenire

en: Instructions
ro: Instructiuni

en: Production
ro: Producţie

en: Info
ro: Informație

en: Red
ro: Roșu

en: Not available
ro: Nu e disponibil

en: Taxes
ro: Taxe

en: Installed
ro: Instalat

en: Font Family
ro: Familie font

en: Cart
ro: Coş

en: Login ID
ro: Nume utilizator

en: Coupon
ro: Cupon

en: Coupons
ro: Cupoane

en: Discount
ro: Reducere

en: Product
ro: Produs

en: Order Summary
ro: Rezumat comandă

en: Payment method
ro: Metodă de plată

en: Balance
ro: Sold

en: Completed
ro: Finalizată

en: Failed
ro: Eșuat

en: Refund
ro: Rambursare

en: Products
ro: Produse

en: Orders
ro: Comenzi

en: User name
ro: Nume utilizator

en: Gray
ro: Gri

en: Percentage
ro: Procentaj

en: Delete File
ro: Şterge fişier

en: Storage
ro: Depozitare

en: Apply
ro: Aplică

en: Select
ro: Alege

en: Approval queue
ro: Coada de aprobare

en: Adjustment
ro: Ajustare

en: Yearly
ro: Anual

en: Publish
ro: Publică

en: 1 week
ro: 1 săptămână

en: Order ID
ro: ID comandă

en: Blue
ro: Albastru

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
ro: La efectuarea plăţii s-a produs o eroare. Vă rugăm să ne contactaţi pentru a vă asigura că comanda a fost trimisă.

en: Usage
ro: Utilizare

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Addresses
ro: Adrese

en: Offset
ro: Decalaj

en: Danish
ro: Daneză

en: Dutch
ro: Olandeză

en: German
ro: Germană

en: Polish
ro: Poloneză

en: Swedish
ro: Suedeză

en: Print
ro: Printare

en: Account
ro: Cont

en: Fee
ro: Taxă

en: Transaction mode
ro: Mod tranzacţie

en: Transaction type
ro: Tip de tranzacție

en: Reports
ro: Rapoarte

en: Started
ro: Început

en: Radios
ro: Butoane radio

en: Order complete
ro: Comanda completă

en: Transaction mode used for processing orders.
ro: Modul tranzacţiei folosite pentru prelucrarea comenzilor.

en: Capture
ro: Captură

en: Generate
ro: Generează

en: Tax
ro: Taxă

en: Void
ro: Fără valoare

en: Submit order
ro: Plasează comanda

en: Cart settings
ro: Opţiuni coş

en: Billing Information
ro: Informații despre facturare

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Bundle
ro: Pachet

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Last 30 days
ro: Ultimele 30 zile

en: - Choose an operation -
ro: Alegeți operațiunea

en: Account number
ro: Număr cont

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Payment Method
ro: Metodă de plată

en: Block Content
ro: Conținutul blocului

en: Make sticky
ro: Lipicios

en: Module Name
ro: Denumirea modulului

en: Coupon code
ro: Cod cupon

en: Structure
ro: Structură

en: Edit URL
ro: Modifică URL

en: Customer Information
ro: Informații client

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Machine Name
ro: Nume mașină

en: Upload a new file
ro: Încarcă un fișier nou

en: Order type
ro: Tip comandă

en: Unique key
ro: Cheie unică

en: Nothing
ro: Nimic

en: PayPal Email
ro: PayPal E-mail

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Bank accounts
ro: Conturi bancare

en: Order information
ro: Informații despre comandă
